Bestseller Promotion Reduced price!

APEKS ATX 40 Octopus

554,40 zł

-10%

616,00 zł

SATISFACTION GUARANTEED DIVEZONE.PL
  • ✔  30 days return
  • ✔  Lowest price guarantee
Want more info? Call us or write an email!
513 186 983   505 465 905    send a message

Data sheet Features

 APEKS ATX 40 Octopus –

reliable device from a reputable manufacturer - complete with a yellow 90cm hose;- equipped with a heat exchanger, making it suitable for cold water;  - an optimized, balanced second stage of the machine;- the machine has an ergonomic regulation of the Venturi effect (breath assist).

APEKS ATX 40 Octopus

 

APEKS ATX200 is sold by us with the Polish instruction manual and perpetual guarantee of the Polish distributor for the first owner (subject to annual servicing).

Reviews APEKS ATX 40 Octopus

Ocena (3 z 5)

ATX40 to chyba najlepszy dostępny obecnie w sprzedaży zakup pod względem stosunku ceny do jakości. Automat jest bardzo wygodny w użyciu i stosunkowo tani. Duży przycisk bypassu umożliwia łatwe jego odnalezienie w sytuacji awaryjnej. Bardzo dużym plusem jest też jego spora popularność, co ułatwia logistykę w przypadku awarii (można poprzekręcać coś z innych zestawów) i zapewnia dobrą dostępność serwisu. Niestety w porównaniu do innych Apeksów ma kilka wad, z których większość da się jednak wyeliminować:
Przede wszystkim blokujący się przycisk bypassu - wystarczy odrobina piasku i przycisk zostaje w pozycji wciśniętej. Można temu zapobiec poprzez delikatne spiłowanie jego brzegów - dzięki temu szczelina między obudową a przyciskiem jest szersza i drobne ziarenka piasku tak łatwo się w niej nie klinują.
Drugi mankament to plastikowa śruba regulacji docisku grzybka obsługiwana kluczem imbusowym (w serii 40, w 50 jest tam metalowe pokrętło obracane ręcznie) - pomijając brak możliwości jej obsługi bez klucza imbusowego, bardzo łatwo jest ją "przekręcić" i złamać. Rozwiązaniem tego problemu jest po prostu wymiana tej śrubki na metalową, taką jak w pięćdziesiątkach. Można ją zakupić w Apeksie (drogo) lub nieoryginalną na ebayu (tanio) i niskim kosztem zrobić sobie upgrade do ATX50 (sam tak zrobiłem, brak zastrzeżeń).
Trzeci problem to ciężko rozbieralna i wymienialna kierownica wydechu (w porównaniu np. z serią XTX). Wada ta polega głównie na tym, że nie można wstawić sobie szerszej.
Ostatni minus automatu - trudności z odkręcaniem pokrywy puszki. Jeżeli nie odkręca się jej regularnie i do gwintu dostanie się jakieś zanieczyszczenie, trzeba się sporo namęczyć, żeby ją otworzyć (pod wodą jest jeszcze trudniej). Dużo łatwiej by było, gdyby pokrywa miała minimalnie większą średnicę od puszki (można by wtedy złapać ją za krawędź zewnętrzną - jak np. zakrętkę słoika). Słyszałem, że tak podobno było w serii TX, ale nie miałem żadnego egzemplarza w ręku, więc nie potwierdzę.

Podsumowując - przy ograniczonym budżecie jest to zakup wręcz idealny. Za niewielkie pieniądze można mieć bardzo fajny automat nadający się zarówno do rekreacji, jak i nurkowań technicznych. Zdecydowanie jednak zalecam wprowadzenie przedstawionych wyżej modyfikacji, a w przypadku większych zasobów finansowych zakup XTX50. Moja ocena to 3/5 w wersji świeżo po zakupie i 4/5 po wprowadzeniu modyfikacji.

Ocena (5 z 5)

Najtańszy Apeks na rynku, jednak pomimo swojej niskiej ceny jest to pewny i solidny automat. Łatwy w obsłudze i naprawie. Posiada pokrętło do regulacji wydatku.

Write your review!

Write a review

APEKS ATX 40 Octopus

APEKS ATX 40 Octopus

Write a review

Customers who bought this product also bought:

PayPal

Why Divezone.pl?

The company has been working since 1996!
Shopping is safe with us

Ponad 18 lat doświadczenia w nurkowaniu
100% satisfied customers

Ponad 5000 produktów na magazynie
You will always find something for yourself :)