Bestseller free delivery Promotion Reduced price!

APEKS ATX40 / DS4

1 048,50 zł

-10%

1 165,00 zł

Darmowa wysyłka

SATISFACTION GUARANTEED DIVEZONE.PL
 • ✔  30 days return
 • ✔  Lowest price guarantee
Want more info? Call us or write an email!
513 186 983   505 465 905    send a message

Data sheet Features

APEKS ATX40 / DS4

The ATX40 regulator with the Dry Sealed Turret (DST) 1st stage is no longer available, but we are pleased to offer the ATX40 second stage with Apeks tried and tested DS4 1st stage. This is available with either an A Clamp first stage or a 300 bar DIN fitting.

The ATX40/DS4 features a smaller, lighter, lower profile 2nd stage than the TX40 2nd stage.

We believe that your regulator should be as flexible as you are. So the ATX40 retains our well proven diver adjustable venturi together with a 'technician-adjustable' balanced second stage and balanced first stage. The combination of this second stage and the DRY SEALED first stage offers an excellent regulator for diving anywhere in the world at a very competitive price. The design of our second stage offers a smooth breathe which enhances your dive enjoyment.

SAVE MONEY ON TOP QUALITY EQUIPMENT. PURCHASE YOUR REGULATOR AND OCTOPUS TOGETHER IN ONE OF APEKS STAGE3 SETS.

APEKS ATX 40 / DS4

Specifications APEKS ATX40 / DS4

First Stage DS4:

 • No swivel turret;
 • 4 medium pressure ports, 4 x 3/8" UNF;
 • 1 high pressure port, 1 x 7/16" UNF;
 • Environmentally dry sealed system;
 • Polished chrome finish;
 • Balanced for superior performance.

Second Stage ATX40:

 • Pneumatically balanced system - reduces breathing effort;
 • Heat exchanger for cold water diving;
 • Integrated Venturi Control;
 • Micro adjuster;
 • Extremely efficient exhaust valve;
 • Compact integrated exhaust;
 • 25% lighter than TX models;
 • Comfo Bite mouthpiece - for comfort and to reduce jaw fatigue.

Total Regulator Weight: 990g

Reviews APEKS ATX40 / DS4

Ocena (5 z 5)

Skromny, solidny i niezawodny. Rozpocząłem na nim przygodę z nurkowaniem a dziś w pełni zaufania dorobił się roli backupu w mojej konfiguracji. Solidny sprzęt wart zakupu. Oddycha się lekko i przyjemnie. Sprawdzi się na każdych wodach. Polecam.

Ocena (5 z 5)

Na tym modelu apeksa stawiałem pierwsze kroki nurkując w mazurskich jeziorach. Oczywiście jako początkujący nurek nie miałem własnego sprzętu, wiec używałem tego czego mi użyczono. Mimo że automat miał sporo uczniów zanim zacząłem go użytkować to nadal pozostaje w doskonałym stanie. Jego puszka i 1-st stopień są praktycznie pancerne, jedynie ustnik czasami nadawał się do wymiany. I wsumie używałem go przez dwa lata na zmiane z innymi nurkami, i tylko raz mi zamarzł ale to z mojej winy. Serwisowany regularnie nie sprawia żadnych problemów. Naprawdę godny polecenia.

Ocena (5 z 5)

Mogę śmiało polecić nurkom na wszystkich stopniach zaawansowania. Bardzo solidny, niezawodny i na dodatek niedrogi zestaw automatów. Idealny na nasze zimne i brudne wody.

Ocena (5 z 5)

Podstawowy i jakże niezawodny sprzęt. Znakomita relacja cena-jakość. Widziałam go mjuż na wielu nurkowiskach, gdzie zawsze zbierał same pozytywne opinie :)

Ocena (5 z 5)

Używam tego Apeksa od kilku dobrych lat i nigdy na niego nie narzekałem. Kupiłem go ze względu na najlepszą relację ceny do jakości - za niskie pieniądze dostajemy wypasiony automat z suchą komorą zapobiegająca zamarzaniu, drugi stopień z regulacją dławienia wypływu czynnika no i gwarancję dobrej jakości - Apeks znany jest ze swoich automatów nie tylko dla części rekreacyjnej nurków, ale także zawodowej, wojskowej czy technicznej. Wielu znajomych używa go przy stage'ach ponieważ ciężko żeby cokolwiek się w nim popsuło. Godny polecenia

Ocena (5 z 5)

Używam dwóch takich automatów, już od kilku lat. Z pewnością wiele razy zostało już powiedziane o świetnej jakości w stosunku do ceny, cóż po prostu tak jest. Automat niezawodny, świetnie nadający się do wszelkiego rodzaju warunków panujących w wodzie jak i nad wodą. Jednym z licznych atutów przemawiających za tym automatem jest jego wszechstronność zastosowania, mam tu na myśli pojedyncze butle, twinsety, stage. Na fakt zasługuje również dostępność serwisu, części zamiennych. Na początku mojej drogi nurkowej istotnym faktem dla mnie przy wyborze automatów była cena ? okazało się, że to co napisałem na wstępie mówi samo za siebie - ?Używam dwóch takich automatów, już od kilku lat?

Ocena (5 z 5)

Podstawowy automat oddechowy firmy Apeks, świetnie nadaje się na ciepłe wody jak i na zimne. Jak za tę cene najlepszy towar na rynku.

Ocena (4 z 5)

Ten zestaw to zdecydowanie najlepszy zakup pod względem stosunku ceny do jakości.

Pierwszy stopień DS4 zapewnia wygodne ułożenie węży (nie jest tu potrzebna obrotowa głowica, a jej brak eliminuje niepotrzebny punkt awarii - dodatkowy o-ring). Doskonale nadaje się do konfiguracji technicznej - pozwala skutecznie wyprowadzić wszystkie węże w dół, a przy tym obrotowa głowica jest całkowicie zbędna. Zastosowanie w nim suchej komory znacznie zmniejsza ryzyko jego zalodzenia. Zdecydowanie polecam!

Drugi stopień ATX40 jest bardzo wygodny w użyciu i stosunkowo tani. Duży przycisk bypassu umożliwia łatwe jego odnalezienie w sytuacji awaryjnej. Niestety w porównaniu do innych Apeksów ma kilka wad, z których większość da się jednak wyeliminować:
Przede wszystkim blokujący się przycisk bypassu - wystarczy odrobina piasku i przycisk zostaje w pozycji wciśniętej. Można temu zapobiec poprzez delikatne spiłowanie jego brzegów - dzięki temu szczelina między obudową a przyciskiem jest szersza i drobne ziarenka piasku tak łatwo się w niej nie klinują.
Drugi mankament to plastikowa śruba regulacji docisku grzybka obsługiwana kluczem imbusowym (w serii 40, w 50 jest tam metalowe pokrętło obracane ręcznie) - pomijając brak możliwości jej obsługi bez klucza imbusowego, bardzo łatwo jest ją "przekręcić" i złamać. Rozwiązaniem tego problemu jest po prostu wymiana tej śrubki na metalową, taką jak w pięćdziesiątkach. Można ją zakupić w Apeksie (drogo) lub nieoryginalną na ebayu (tanio) i niskim kosztem zrobić sobie upgrade do ATX50 (sam tak zrobiłem, brak zastrzeżeń).
Trzeci problem to ciężko rozbieralna i wymienialna kierownica wydechu (w porównaniu np. z serią XTX). Wada ta polega głównie na tym, że nie można wstawić sobie szerszej.
Ostatni minus automatu - trudności z odkręcaniem pokrywy puszki. Jeżeli nie odkręca się jej regularnie i do gwintu dostanie się jakieś zanieczyszczenie, trzeba się sporo namęczyć, żeby ją otworzyć (pod wodą jest jeszcze trudniej). Dużo łatwiej by było, gdyby pokrywa miała minimalnie większą średnicę od puszki (można by wtedy złapać ją za krawędź zewnętrzną - jak np. zakrętkę słoika). Słyszałem, że tak podobno było w serii TX, ale nie miałem żadnego egzemplarza w ręku, więc nie potwierdzę.

Podsumowując - przy ograniczonym budżecie jest to zestaw wręcz idealny. Za niewielkie pieniądze można mieć bardzo fajny automat nadający się zarówno do rekreacji, jak i nurkowań technicznych. Jakkolwiek do pierwszego stopnia nie mam zastrzeżeń i uważam go za bardzo dobry wybór, zdecydowanie zalecam przedstawione wyżej modyfikacje drugiego stopnia, a w przypadku większych zasobów finansowych zakup XTX50.

Ocena (5 z 5)

Niezawodny podstawowy model idealny na polskie zimne wody !!

Ocena (5 z 5)

To podstawowy model Apeksa, nurkowałem na nim zanim kupiłem swoj prywatny automat, niezawodny i sprawdzony to najlepsze określenia dla tego sprzętu.

Ocena (5 z 5)

Mam kilka takich automatów. Na początku używałem jako główne a teraz są na stejdżach. Regularnie serwisowane i dbane nigdy mnie nie zawiodły choć trzeba uważać bo fabrycznie są bardzo delikatnie ustawione i potrafią się wzbudzić. Z zewnątrz trochę już zniszczone ale cały czas dają radę. Ostatnio kumpel kupił dwa takie i jest bardzo zadowolony. Ja na głównych mam już Teki + xtx50

Ocena (5 z 5)

Witam posiadam apeks 40 ATX od kilku lat jeszcze nigdy mnie nie zawiódł jestem bardzo zadowolony ,bardzo dobry sprzęt za przyzwoite pieniądze ,dobrze sprawdza się w brudnych zanieczyszczonych wodach nawet niskie temperatury nie zakłócają prawidłowej pracy tego automatu .POLECAM.

Ocena (5 z 5)

Witam, używam ATX od ośmiu lat i jestem z niego bardzo zadowolony. Prosty w obsłudze i praktycznie nieawaryjny. Trzeba tylko zwrócić uwagę na serwis, po paru latach trzeba wymienić sprężynę - inaczej automat wzbudza się zbyt lekko - w tym roku automat po serwisie wypuścił w 30 sekund pół butli. Pozdrawiam

Ocena (5 z 5)

Fajny automat w dobrej cenie. Idealny na zimne wody i łatwy dostęp do serwisu.

Ocena (5 z 5)

Doskonały zestaw zarówno do nurkowań rekreacyjnych jak i technicznych. Dobra jakość w niskiej cenie. Automat, zarówno pierwszy jak i drugi stopień są niezawodne tak samo w ciepłych płytkich wodach słonych, jak i zimnych wodach jezior. Przy minimalnej dbałości serwis jest tylko czystą formalnością. Automat podaje dokladnie tyle powietrza ile w danej chwili jest potrzeba :). Właściwie nie ma, moim zdaniem, lepszego rozwiązania w tak niskiej cenie.

Ocena (4 z 5)

Koń roboczy okolicznych szkól nurkowych. Nie ma chyba w Polsce płetwonurka, który choć raz nie używał tego zestawu. Ma tendencje do wzburzania się, należy pamiętać aby kiedy nie jest używany skręcać dźwignię Venturiego. Wizualnie nie zachwyca.. Najlepsza stosunek ceny do jakości na rynku.

Write your review!

Write a review

APEKS ATX40 / DS4

APEKS ATX40 / DS4

Write a review

Customers who bought this product also bought:

PayPal

Why Divezone.pl?

The company has been working since 1996!
Shopping is safe with us

Ponad 18 lat doświadczenia w nurkowaniu
100% satisfied customers

Ponad 5000 produktów na magazynie
You will always find something for yourself :)