MARES X-Stream

640,00 zł

SATISFACTION GUARANTEED DIVEZONE.PL
  • ✔  30 days return
  • ✔  Lowest price guarantee
Want more info? Call us or write an email!
513 186 983   505 465 905    send a message

Data sheet Features

MARES X-Stream

X-stream Comfort, X-ceptional Efficiency

The X-stream performance, comfort and lightweight design are the incredible result of sixty passionate years at the service of diving. The X-stream is truly a leap into the future, and changes forever how we envision the creation of a fi n. More than 2 years of research, experiments and testing and four Mares patents all concentrated in one unique product.

Technologies:

  • Channel Trust - Mares Design inspired by marine mammals. Channel thrust technology maximizes the channelling of water and moves a much greater amount of water compared to other fins of the same size. The result is greater thrusting power with the same amount of effort.
  • OPB - Allows the blade to maintain an optimal angle throughout the kicking cycle, whereas traditional fins achieve this only during a small portion of the cycle. OPB produces a constant thrust, which minimizes fatigue and produces fluid movement through the water. It is an exclusivity of Mares fins.
  • Riddled Foot Pocket - The limiting factors in traditional open heel foot pockets are their weight and the “parachute effect”. When finning, water gets into the space between the boot and the foot pocket, creating drag like the air in a parachute. The perforations prevent this and have the additional benefit of making the foot pocket very soft and flexible. Furthermore, the suction effect which can make doffing of the fins cumbersome, is now forever a thing of the past.

pletwy-mares-x-stream.jpg

Product details:

  • Colors: YL, BL, RD, TBK, BK, JPK
  • Sizes: XS, S, R, XL
  • Blade: XS – 34,5cm, S – 36cm, R – 37cm, XL – 38cm
  • Material: Thermoplastic Rubber/Technopolymers

Reviews MARES X-Stream

Ocena (5 z 5)

Wprawią w radochę nawet najwybredniejszych nurków, silne, mocne , wygodne i bardzo dobrze dostosowują się do warunków :)

Ocena (5 z 5)

Rewalka, super produkt który miałem możliwość mieć na swoich nogach. Wykonana z bardzo dobrego tworzywa.

Ocena (5 z 5)

Znakomite ! - tak jednym słowem można by opisać nowy produkt MARESa. Mogą być już nazywane profesjonalnym sprzętem dla najbardziej wybrednych amatorów i profesjonalistów w dziedzinie nurkowania :) Płetwy Mares X-Stream są bardzo wygodne i idealnie dostosowują się do naszej stopy, zapewniając jej komfort i usztywnienie. Bardzo dobrze trzymają but o każdej grubości , a co więcej nie musi to być koniecznie but firmy MAres ( razem z mężem mamy buty Scubapro i ze sklepu Decathlon i w połączeniu z tą płetwą wygladają i sprawdzają się jak kompletny zestaw ). Posiadają znakomity przepływ strumienia wody co zapewnia niesamowitą wydajność i jakość. W przypadku swobodnego zawiśnięcia w toni, wgl nie czujemy, że mamy je na nogach. Ich wydajność świetnie sprawdza się przy skokach do wody z łodzi w prądzie jak i przy samym nurkowaniu w nim. Mając te płetwy , możemy dość dobrze kontrolować naszą bezwładną podróż, a wiemy, że w takim przypadku zwykle nie mamy dużo do powiedzenia. Sprzęt jest wykonany z trwałego i odpornego materiału , żadne skały , rafy , wraki czy nawet zwierzęta nie są w stanie im zaszkodzić. Są elastyczne i dobrze rozpoznawalne z daleka pod taflą wody :) Nie są bardzo tanie ale przy dobrej regulacji i niezniszczalności wytrwają naprawdę długo. Łatwo się sciągają i zakładają pod wodą ( pamiętam wyprawę gdzie musieliśmy dopłynąć pod blokami skalnymi do jaskini, w której można było wyjść z wody bo nie była do końca zalana jednakże nie dało się bez ściągnięcia płetw jej zwiedzić rzecz jasna :) ) Bardzo dobrze pływa się w nich delfinem bez całego sprzętu :) , a pokonywanie kolejnych długości basenu to przyjemność. Sama czasem lubię się w nich pościgać z przyjaciółmi na Zakrzówku w Krakowie. Jedną z ostatnich zalet jest ich stosunkowo niska waga w porównaniu z innymi typami tej jakości, przez co podróżnicy samolotami nie będą mieli problemu z dopłatą bagażową w najodleglejsze zakątki nurkowe świata. Serdecznie polecam każdemu :) Nikt nie pożałuje dobrze zainwestowanych pieniędzy .

Write your review!

Write a review

MARES X-Stream

MARES X-Stream

Write a review

Customers who bought this product also bought:

PayPal

Why Divezone.pl?

The company has been working since 1996!
Shopping is safe with us

Ponad 18 lat doświadczenia w nurkowaniu
100% satisfied customers

Ponad 5000 produktów na magazynie
You will always find something for yourself :)