APEKS ATX40 Octopus

455 zł

-10%

506 zł

ap0503c

APEKS

GWARANCJA SATYSFAKCJI DIVEZONE.PL
 • ✔  30 dni na zwrot towaru
 • ✔  Gwarancja najniższej ceny
 • ✔  Gwarancja darmowej dostawy od 299,-
Chcesz więcej informacji? Zapytaj nas!
513 186 983   505 465 905     wyślij email

Opis Cechy

 APEKS ATX 40 Octopus

solidne i niezawodne urządzenie renomowanego producenta

 

 • w komplecie z żółtym wężem 90cm;
 • wyposażony w wymiennik ciepła, dzięki czemu nadaje się na zimne wody;
 • zoptymalizowany, zrównoważony drugi stopień automatu;
 • automat posiada ergonomiczną regulację zjawiska Venturiego (wspomaganie oddechu).

APEKS ATX 40 Octopus

APEKS ATX200 sprzedawany jest przez nas z polską instrukcją obsługi i wieczystą gwarancją polskiego dystrybutora dla pierwszego właściciela (pod warunkiem corocznego serwisowania).

Opinie APEKS ATX40 Octopus

Ocena (3 z 5)

ATX40 to chyba najlepszy dostępny obecnie w sprzedaży zakup pod względem stosunku ceny do jakości. Automat jest bardzo wygodny w użyciu i stosunkowo tani. Duży przycisk bypassu umożliwia łatwe jego odnalezienie w sytuacji awaryjnej. Bardzo dużym plusem jest też jego spora popularność, co ułatwia logistykę w przypadku awarii (można poprzekręcać coś z innych zestawów) i zapewnia dobrą dostępność serwisu. Niestety w porównaniu do innych Apeksów ma kilka wad, z których większość da się jednak wyeliminować:
Przede wszystkim blokujący się przycisk bypassu - wystarczy odrobina piasku i przycisk zostaje w pozycji wciśniętej. Można temu zapobiec poprzez delikatne spiłowanie jego brzegów - dzięki temu szczelina między obudową a przyciskiem jest szersza i drobne ziarenka piasku tak łatwo się w niej nie klinują.
Drugi mankament to plastikowa śruba regulacji docisku grzybka obsługiwana kluczem imbusowym (w serii 40, w 50 jest tam metalowe pokrętło obracane ręcznie) - pomijając brak możliwości jej obsługi bez klucza imbusowego, bardzo łatwo jest ją "przekręcić" i złamać. Rozwiązaniem tego problemu jest po prostu wymiana tej śrubki na metalową, taką jak w pięćdziesiątkach. Można ją zakupić w Apeksie (drogo) lub nieoryginalną na ebayu (tanio) i niskim kosztem zrobić sobie upgrade do ATX50 (sam tak zrobiłem, brak zastrzeżeń).
Trzeci problem to ciężko rozbieralna i wymienialna kierownica wydechu (w porównaniu np. z serią XTX). Wada ta polega głównie na tym, że nie można wstawić sobie szerszej.
Ostatni minus automatu - trudności z odkręcaniem pokrywy puszki. Jeżeli nie odkręca się jej regularnie i do gwintu dostanie się jakieś zanieczyszczenie, trzeba się sporo namęczyć, żeby ją otworzyć (pod wodą jest jeszcze trudniej). Dużo łatwiej by było, gdyby pokrywa miała minimalnie większą średnicę od puszki (można by wtedy złapać ją za krawędź zewnętrzną - jak np. zakrętkę słoika). Słyszałem, że tak podobno było w serii TX, ale nie miałem żadnego egzemplarza w ręku, więc nie potwierdzę.

Podsumowując - przy ograniczonym budżecie jest to zakup wręcz idealny. Za niewielkie pieniądze można mieć bardzo fajny automat nadający się zarówno do rekreacji, jak i nurkowań technicznych. Zdecydowanie jednak zalecam wprowadzenie przedstawionych wyżej modyfikacji, a w przypadku większych zasobów finansowych zakup XTX50. Moja ocena to 3/5 w wersji świeżo po zakupie i 4/5 po wprowadzeniu modyfikacji.

Przemysław H 2011-11-02
Ocena (5 z 5)

Najtańszy Apeks na rynku, jednak pomimo swojej niskiej ceny jest to pewny i solidny automat. Łatwy w obsłudze i naprawie. Posiada pokrętło do regulacji wydatku.

Bartosz K 2011-10-20

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

APEKS ATX40 Octopus

APEKS ATX40 Octopus

Napisz opinię

Podsumowanie

 • Nazwa produktu:APEKS ATX40 Octopus
 • Kod produktu: ap0503c
 • By APEKS
 • Cena: 455
 • Szerokość: 0.00 cm
 • Wysokość: 0.00 cm
 • Głębokość: 0.00 cm
 • Waga: 1.00 kg
 • Opis:
Ścieżka: > > > > APEKS ATX40 Octopus

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Dlaczego Divezone.pl?

Firma pracuje już od 1996 roku!
Z nami zakupy są bezpieczne

Ponad 14 lat doświadczenia w nurkowaniu
100% zadowolonych klientów

Ponad 4000 produktów na magazynie
Zawsze znajdziesz coś dla siebie :)