Płetwy kaloszowe, czy paskowe - mini-poradnik

Często pytacie nas: "które płetwy wybrać?", "jakie płetwy będą dla mnie najlepsze?". Oczywiście jeśli macie tego typu pytania to dzwońcie i piszcie do nas i jednocześnie przedstawiamy mini-poradnik dotyczący płetw.

Płetwy kaloszowe

Są to płetwy, które ubiera się na gołą stopę. Najczęściej używane są do snorkelingu lub freedivingu. Sprawdzą się również na basenie. Są też płetwonurkowie, którzy używają ich do nurkowań z łodzi w ciepłych krajach. Kupują płetwy kaloszowe należy zwrócić uwagę, że muszą one z jednej strony ściśle przylegać do stopy, a z drugiej strony nie mogą być za ciasne, bo będą obcierały. Płetwy kaloszowe najczęściej są płetwami miękkimi, więc raczej nie nadają się do nurkowania w sprzęcie w polskich wodach w grubej piance i sporym balaście. Nie tylko może to wpłynąć na komfort termiczny, ale także bezpieczeństwo takiego nurkowania

Płetwy paskowe

Są one przeznaczone głównie do nurkowania. Tego typu płetwy ubieramy na neoprenowego buta nurkowego. Dzięki temu mamy zdecydowanie większy komfort termiczny i komfort wchodzenia do wody. Warto pamiętać o tym, że wchodząc w butach neoprenowych np. po kamieniach jesteśmy dużo bardziej bezpieczni niż z gołą stopą (przy płetwie kaloszowej).

Rodzaj płetw paskowych

Płetwy paskowe można podzielić na dwa rodzaje pod względem konstrukcji:

  • Płetwy klasyczne składają się z pióra oraz stopy pozbawionej wszelkich dodatków Płetwy te są bardzo dobrym sprzętem dla początkujących nurków.
  • Płetwy Jet Fin są zdecydowanie krótsze od płetw klasycznych i przeznaczone są do nurkowania technicznego. Osoby w nich pływające powinny posiadać doskonałą technikę pływania oraz odpowiednią siłę nóg.

Dlaczego Divezone.pl?

Firma pracuje już od 1996 roku!
Z nami zakupy są bezpieczne

Ponad 14 lat doświadczenia w nurkowaniu
100% zadowolonych klientów

Ponad 4000 produktów na magazynie
Zawsze znajdziesz coś dla siebie :)