Produkt niedostępny do zamówienia
EQUES Trytech
 • EQUES Trytech
 • EQUES Trytech

EQUES Trytech

Oceń
4 041,00 zł
Dostępny
Dostawa gratis
Opcje dostawy
Opcje dostawy ×
Płatność PayU / DotPay / Tpay / Przelew na konto
Inpost Kurierza darmo
Inpost Paczkomaty 24za darmo
Kurier DPDza darmo
Kurier GLSza darmo
Odbiór w sklepieza darmo
Za pobraniem
Kurier DPDza darmo
Kurier GLSza darmo
Odbiór w sklepieza darmo
ROZMIAR
Wybierz wariant
Ilość
Dostępny
Jesteśmy pewni jakości sprzętu, który sprzedajemy i dlatego w naszym sklepie możesz zwrócić towara aż przez 30 dni od zakupu bez podania przyczyny! U nas kupujesz bezpiecznie!
(Towar nie może być używany)
Chcemy, aby nasi klienci mieli dostęp do najlepszego sprzętu w najbardziej atrakcyjnych cenach. Dlatego oferujemy gwarancję najniższej ceny. Jeśli znajdziesz taki sam towar w dowolnym sklepie w Polsce i prześlesz nam do niego link, zwrócimy Ci różnicę w cenie zakupu. U nas kupujesz bezpiecznie!
Każde zamówienie w koszyku, którego wartość przekracza 299 zł wyślemy do Ciebie zupełnie bezpłatnie. Kupuj już dziś.
(Dotyczy towarów wysyłanych na terenie Polski)
Produkt wycofany ze sprzedaży. Niedostępny do zamówienia.

Skafander suchy EQUES Trytech MATERIAŁY I KOMPONENTY Skafander w całości wykonany z materiałów i komponentów wyprodukowanych w Europie Trilaminat, gramatura: 450 g/1 m.kw.; Neopren; Elastyczne manszety lateksowe; Zamek gazoszczelny Dynat -YKK; Zawory Sitech 32; Pierścienie na manszetach. OPIS TECHNICZNY Konfiguracja skafandra W wersji standardowej skafander posiada:

 • osobny kaptur suchy.
 • osobny wężyk o długości 90 cm.
 • zintegrowany neoprenowy kołnierz docieplający szyję.
 • kryzę szyjną lateksową.
 • zamek gazoszczelny z tyłu, przykryty dodatkową patką ochronną typu "protektor".
 • centralnie umieszczony zwór dodawczy na torsie oraz zawór upustowy na lewym rękawie na wysokości ramienia.
 • szelki wewnętrzne o płynnej regulacji.
 • jedną kieszeń boczną na nogawce.
 • naszywane łaty typu "double-segment"z cordury na nogawkach z przodu.
 • buty połączone z nogawkami.

FUNKCJONALNOŚĆ SKAFANDRA Każda część skafandra posiada przemyślane rozwiązania, mające na celu zwiększenie komfortu i  bezpieczeństwa w trakcie użytkowania.  1. Odprowadzanie nadmiaru powietrza. Tę funkcję spełnia kaptur suchy, wykonany z neoprenu o grubości 5 mm, z wyprofilowanym doszczelnieniem twarzy, dzięki systemowi zaworów labiryntowych ( Air Labirynth System ) znajdujących się w części górnej kaptura.  2. Termika skafandra. Ocieplacz założony pod skafander, jakkolwiek zapewnia utrzymanie właściwej ciepłoty użytownika w trakcie nurkowania, to nie rozwiązuje problemu ucieczki ciepła poprzez głowę, szyję i stopy. Funkcje te dodatkowo są spełniane przez kaptur suchy wykonany z neoprenu oraz neoprenowy kołnierz docieplający szyję, gdzie neopren jako materiał posiada bardzo dobre właściwości izolacyjne. Z kolei, stopy są chronione przez ręcznie konfekcjonowane buty z mieszanki gumowej o zastrzeżonym składzie, która to buty były testowane w trakcie nurkowań z pozytywnymi wynikami w warunkach zimowych Bieguna Północnego i Południowego. Dodatkową korzyścią jest możliwość samodzielnego wywrócenia butów na drugą stronę w trakcie suszenia skafandra. 3. Dopasowanie do sylwetki. W środku skafandra elastyczne szelki z płynną regulacją umożliwiają dopasowanie skafandra do indywidualnych wymagań użytkownika. 4. Dodatkowe zabezpieczenia skafandra. Na tę funkcję składa się system dodatkowych ochron w postaci patki typu "protector", zamykanej na rzepy na zamku gazoszczelnym oraz łat na nogawkach typu"doble-segment" z cordury, które dzięki dopasowaniu do linii kroju nogawki nie powodują utraty elastyczności ruchowej. 5. Regulacja pływalności skafandra - zawory Sitech. Zawór dodawczy z mechanizmem przesuwnym typu "slide" uniemożliwia przypadkowe uruchomienie zaworu i tym samym wpuszczenie niekontrolowanej ilości mieszanki gazowej do wewnątrz skafandra. 6. Wymienialność manszet lateksowych w rękawach. System pierścieni wklejonych na stałe w rękawach w przypadku uszkodzeń manszet lateksowych umożliwia ich samodzielną wymianę przez użytkownika. TECHNOLOGIA WYKONANIA Łączenie materiału zawiera w sobie dwie operacje technologiczne: 1. od zewnątrz materiał jest łączony na styk za pomocą naszywanej taśmy elastycznej, 2. od wewnątrz łączenie materiału polega na wulkanizacji taśmy gumowanej przy wysokiej temperaturze i dużym nacisku w ściśle odmierzonym czasie, co zapewnia szczelność szwów skafandra. Tabela rozmiarów standardowych dla ubrań suchych  (tolerancja rozmiarowa + - 3cm).

EQUES
chat Komentarze (0)
Oceń