Bestseller

DIVEZONE Oxygen Analyser

650,00 zł

SATISFACTION GUARANTEED DIVEZONE.PL
  • ✔  30 days return
  • ✔  Lowest price guarantee
Want more info? Call us or write an email!
513 186 983   505 465 905    send a message

Data sheet Features

Kupując ten produkt masz zapewniony transport GRATIS!

W skład zestawu wchodzi:

  1. analizator tlenowy
  2. pudełko
  3. korek na sensor
  4. trójnik

Analizatory tlenowe lub inaczej mierniki zawartości tlenu mierzą zawartość O2 (PPO2) w powietrzu i pokazują ją w procentach na ciekłokrystalicznym wyświetlaczu. Sercem analizatora jest sensor tlenowy i element elektroniczny. Sensor powoduje powstanie zmiennych napięciowo sygnałów elektrycznych w zależności od stężenia O2 w powietrzu a następnie przesyła je do pomiarowego układu elektronicznego, który zamienia sygnał elektryczny na wyświetlany wynik na monitorze. Analizatory tlenowe wykorzystywane są m.in. w medycynie i nurkowaniu. Mogą służyć do ciągłego lub czasowego monitoringu tlenu w danym pomieszczeniu lub systemie nurkowym.

Najprostszym przykładem wykorzystania analizatorów w nurkowaniu jest pomiar zawartości O2 w butli z nitroxem lub trimixem przed nurkowaniem. Analizę dokonuje się zbliżając na kilka sekund czujnik do odkręconego zaworu przy butli i odczytując wynik na wyświetlaczu. Zawór należy odkręcić w niewielkim stopniu utrzymując stały przepływ ok.2-4 l/min i pamiętając aby wypływająca mieszanka pod ciśnieniem ( i inne śmieci z butli) nie uszkodziły delikatnej katody wewnątrz czujnika. Innym rozwiązaniem jest dodatkowy plastikowy trójnik zakładany na zawór lub wkręcany do zaworu butli (DIN), do którego dopiero podłącza się( kątowo) czujnik lub specjalny restryktor przepływu gwarantujący niezmienny przepływ bez względu na ciśnienie gazu w butli. Analizę dokonuje się kilkukrotnie (np.2x) obliczając średnią z pomiarów. Przed analizą zawsze trzeba dokonać kalibracji analizatora najlepiej na butli,  w której znajduje się 100% O2 lub gdy takiej w warunkach polowych nie posiadamy kalibrujemy przyjmując że w powietrzu atmosferycznym na poziomie morza jest 20.9% O2. Analizatory są delikatnymi urządzeniami i trzeba je chronić przed wilgocią, niską i wysoką temp. i wstrząsami. Natomiast same czujniki gdy nie pracują dobrze jest odłączyć od analizatora i zabezpieczyć specjalnym korkiem wtedy ich żywotność może dojść nawet do 36 miesięcy.

Praca z nowym analizatorem wymagać może kilkunastominutowej demonstracji a potem osobistej praktyki pod okiem doświadczonej osoby. Analizator wyposażony jest dodatkowo w wyłącznik prądu, potencjometr służący do kalibracji i kabel połączeniowy. Do zasilania używana jest standardowo bateria alkaliczna 9V.

Recommended

Reviews DIVEZONE Oxygen Analyser

Ocena (5 z 5)

Łatwy w obsłudze, dobrze pracuje i sprawdza się. Dla wszystkich zwolenników mieszanek tlenowych idealny sprzęcik. Stosunkowo mały co pozwala nam go zabrac na każdą podróż. Polecam:)

Ocena (5 z 5)

Poręczny niewielkich rozmiarów analizator niezbedny dla nurków nurkujacych na mieszankach nitroxowych .Łatwy w obsłudze wystarczy zbliżyc do zaworu i lekko odkrecic butle.

Write your review!

Write a review

DIVEZONE Oxygen Analyser

DIVEZONE Oxygen Analyser

Write a review

Customers who bought this product also bought:

PayPal

Why Divezone.pl?

The company has been working since 1996!
Shopping is safe with us

Ponad 18 lat doświadczenia w nurkowaniu
100% satisfied customers

Ponad 5000 produktów na magazynie
You will always find something for yourself :)