DIVEZONE Oxygen Analyser
  • DIVEZONE Oxygen Analyser
  • DIVEZONE Oxygen Analyser
  • DIVEZONE Oxygen Analyser

DIVEZONE Oxygen Analyser

zł650.00
Free shipping
Delivery methods
Delivery methods ×
PayU / DotPay / PayPal / Bank transfer
DPD107 PLN
GLS107 PLN
UPS107 PLN
Choose variant
Quantity
We're confident we sell the very best diving equipment available, and we want you to share our confidence! That's why we back every sale with a 30-day money back guarantee. If you don't like the product, if it just doesn't work for you, return it. Within 30 days of receipt, products purchased from us may be returned for any reason.
(The product must not be used)
Don't look elsewhere - buy your equipment directly from us and get Best Price Guarantee. If you find a lower price on another page for the product, we will refund you a difference in price. To get a refund just contact us with a link to another store, which sell it cheaper. Your shopping is safe with us!
Every order over 250 EUR we will ship for free to any EU country. Buy today and feel safe with us.

Kupując ten produkt masz zapewniony transport GRATIS!

W skład zestawu wchodzi:

  1. analizator tlenowy
  2. pudełko
  3. korek na sensor
  4. trójnik

Analizatory tlenowe lub inaczej mierniki zawartości tlenu mierzą zawartość O2 (PPO2) w powietrzu i pokazują ją w procentach na ciekłokrystalicznym wyświetlaczu. Sercem analizatora jest sensor tlenowy i element elektroniczny. Sensor powoduje powstanie zmiennych napięciowo sygnałów elektrycznych w zależności od stężenia O2 w powietrzu a następnie przesyła je do pomiarowego układu elektronicznego, który zamienia sygnał elektryczny na wyświetlany wynik na monitorze. Analizatory tlenowe wykorzystywane są m.in. w medycynie i nurkowaniu. Mogą służyć do ciągłego lub czasowego monitoringu tlenu w danym pomieszczeniu lub systemie nurkowym.

Najprostszym przykładem wykorzystania analizatorów w nurkowaniu jest pomiar zawartości O2 w butli z nitroxem lub trimixem przed nurkowaniem. Analizę dokonuje się zbliżając na kilka sekund czujnik do odkręconego zaworu przy butli i odczytując wynik na wyświetlaczu. Zawór należy odkręcić w niewielkim stopniu utrzymując stały przepływ ok.2-4 l/min i pamiętając aby wypływająca mieszanka pod ciśnieniem ( i inne śmieci z butli) nie uszkodziły delikatnej katody wewnątrz czujnika. Innym rozwiązaniem jest dodatkowy plastikowy trójnik zakładany na zawór lub wkręcany do zaworu butli (DIN), do którego dopiero podłącza się( kątowo) czujnik lub specjalny restryktor przepływu gwarantujący niezmienny przepływ bez względu na ciśnienie gazu w butli. Analizę dokonuje się kilkukrotnie (np.2x) obliczając średnią z pomiarów. Przed analizą zawsze trzeba dokonać kalibracji analizatora najlepiej na butli,  w której znajduje się 100% O2 lub gdy takiej w warunkach polowych nie posiadamy kalibrujemy przyjmując że w powietrzu atmosferycznym na poziomie morza jest 20.9% O2. Analizatory są delikatnymi urządzeniami i trzeba je chronić przed wilgocią, niską i wysoką temp. i wstrząsami. Natomiast same czujniki gdy nie pracują dobrze jest odłączyć od analizatora i zabezpieczyć specjalnym korkiem wtedy ich żywotność może dojść nawet do 36 miesięcy.

Praca z nowym analizatorem wymagać może kilkunastominutowej demonstracji a potem osobistej praktyki pod okiem doświadczonej osoby. Analizator wyposażony jest dodatkowo w wyłącznik prądu, potencjometr służący do kalibracji i kabel połączeniowy. Do zasilania używana jest standardowo bateria alkaliczna 9V.

DIVEZONE.PL
chat Comments (2)
Grade