DIVEZONE Analizator tlenowy
  • DIVEZONE Analizator tlenowy
  • DIVEZONE Analizator tlenowy
  • DIVEZONE Analizator tlenowy

DIVEZONE Analizator tlenowy

650,00 zł
Dostawa gratis
Opcje dostawy
Opcje dostawy ×
Płatność PayU / DotPay / Tpay / Przelew na konto
Inpost Kurierza darmo
Inpost Paczkomaty 24za darmo
Kurier DPDza darmo
Kurier GLSza darmo
Odbiór w sklepieza darmo
Za pobraniem
Kurier DPDza darmo
Kurier GLSza darmo
Odbiór w sklepieza darmo
Wybierz wariant
Ilość
Jesteśmy pewni jakości sprzętu, który sprzedajemy i dlatego w naszym sklepie możesz zwrócić towara aż przez 30 dni od zakupu bez podania przyczyny! U nas kupujesz bezpiecznie!
(Towar nie może być używany)
Chcemy, aby nasi klienci mieli dostęp do najlepszego sprzętu w najbardziej atrakcyjnych cenach. Dlatego oferujemy gwarancję najniższej ceny. Jeśli znajdziesz taki sam towar w dowolnym sklepie w Polsce i prześlesz nam do niego link, zwrócimy Ci różnicę w cenie zakupu. U nas kupujesz bezpiecznie!
Każde zamówienie w koszyku, którego wartość przekracza 299 zł wyślemy do Ciebie zupełnie bezpłatnie. Kupuj już dziś.
(Dotyczy towarów wysyłanych na terenie Polski)

DIVEZONE Analizator tlenowy - analizator nurkowy

Kompletny zestaw z czujnikiem i wygodnym etui

Analizatory tlenowe lub inaczej mierniki zawartości tlenu mierzą zawartość O2 (PPO2) w powietrzu i pokazują ją w procentach na ciekłokrystalicznym wyświetlaczu. Sercem analizatora jest sensor tlenowy i element elektroniczny. Sensor powoduje powstanie zmiennych napięciowo sygnałów elektrycznych w zależności od stężenia O2 w powietrzu a następnie przesyła je do pomiarowego układu elektronicznego, który zamienia sygnał elektryczny na wyświetlany wynik na monitorze. Analizatory tlenowe wykorzystywane są m.in. w medycynie i nurkowaniu. Mogą służyć do ciągłego lub czasowego monitoringu tlenu w danym pomieszczeniu lub systemie nurkowym.

Najprostszym przykładem wykorzystania analizatorów w nurkowaniu jest pomiar zawartości O2 w butli z Nitroxem lub Trimixem przed nurkowaniem. Analizy dokonuje się zbliżając na kilka sekund czujnik do odkręconego zaworu przy butli i odczytując wynik na wyświetlaczu. Zawór należy odkręcić w niewielkim stopniu utrzymując stały przepływ ok.2-4 l/min i pamiętając aby wypływająca mieszanka pod ciśnieniem ( i inne śmieci z butli) nie uszkodziły delikatnej katody wewnątrz czujnika. Innym rozwiązaniem jest dodatkowy plastikowy trójnik zakładany na zawór lub wkręcany do zaworu butli (DIN), do którego dopiero podłącza się (kątowo) czujnik lub specjalny restryktor przepływu gwarantujący niezmienny przepływ bez względu na ciśnienie gazu w butli. Analizę dokonuje się kilkukrotnie (np.2x) obliczając średnią z pomiarów. Przed analizą zawsze trzeba dokonać kalibracji analizatora najlepiej na butli,  w której znajduje się 100% O2 lub gdy takiej w warunkach polowych nie posiadamy kalibrujemy przyjmując że w powietrzu atmosferycznym na poziomie morza jest 20.9% O2. Analizatory są delikatnymi urządzeniami i trzeba je chronić przed wilgocią, niską i wysoką temp. i wstrząsami. Natomiast same czujniki gdy nie pracują dobrze jest odłączyć od analizatora i zabezpieczyć specjalnym korkiem wtedy ich żywotność może dojść nawet do 36 miesięcy.

Praca z nowym analizatorem wymagać może kilkunastominutowej demonstracji a potem osobistej praktyki pod okiem doświadczonej osoby. Analizator wyposażony jest dodatkowo w wyłącznik prądu, potencjometr służący do kalibracji i kabel połączeniowy. Do zasilania używana jest standardowo bateria alkaliczna 9V.

DIVEZONE Analizator tlenowy - analizator nurkowy

W skład zestawu wchodzi:

  • Analizator tlenowy marki MOANA-SUB
  • Skrzynia
  • Korek do sensora
  • Trójnik
DIVEZONE.PL
chat Komentarze (2)
Oceń