Bestseller

DIVEZONE Analizator tlenowy

650,00 zł

GWARANCJA SATYSFAKCJI DIVEZONE.PL
  • ✔  30 dni na zwrot towaru
  • ✔  Gwarancja najniższej ceny
  • ✔  Gwarancja darmowej dostawy od 299,-
Chcesz więcej informacji? Zapytaj nas!
56 307 03 03 ( 4 linie )    wyślij email

Opis Cechy

DIVEZONE Analizator tlenowy - analizator nurkowy

Kompletny zestaw z czujnikiem i wygodnym etui

Analizatory tlenowe lub inaczej mierniki zawartości tlenu mierzą zawartość O2 (PPO2) w powietrzu i pokazują ją w procentach na ciekłokrystalicznym wyświetlaczu. Sercem analizatora jest sensor tlenowy i element elektroniczny. Sensor powoduje powstanie zmiennych napięciowo sygnałów elektrycznych w zależności od stężenia O2 w powietrzu a następnie przesyła je do pomiarowego układu elektronicznego, który zamienia sygnał elektryczny na wyświetlany wynik na monitorze. Analizatory tlenowe wykorzystywane są m.in. w medycynie i nurkowaniu. Mogą służyć do ciągłego lub czasowego monitoringu tlenu w danym pomieszczeniu lub systemie nurkowym.

Najprostszym przykładem wykorzystania analizatorów w nurkowaniu jest pomiar zawartości O2 w butli z Nitroxem lub Trimixem przed nurkowaniem. Analizy dokonuje się zbliżając na kilka sekund czujnik do odkręconego zaworu przy butli i odczytując wynik na wyświetlaczu. Zawór należy odkręcić w niewielkim stopniu utrzymując stały przepływ ok.2-4 l/min i pamiętając aby wypływająca mieszanka pod ciśnieniem ( i inne śmieci z butli) nie uszkodziły delikatnej katody wewnątrz czujnika. Innym rozwiązaniem jest dodatkowy plastikowy trójnik zakładany na zawór lub wkręcany do zaworu butli (DIN), do którego dopiero podłącza się (kątowo) czujnik lub specjalny restryktor przepływu gwarantujący niezmienny przepływ bez względu na ciśnienie gazu w butli. Analizę dokonuje się kilkukrotnie (np.2x) obliczając średnią z pomiarów. Przed analizą zawsze trzeba dokonać kalibracji analizatora najlepiej na butli,  w której znajduje się 100% O2 lub gdy takiej w warunkach polowych nie posiadamy kalibrujemy przyjmując że w powietrzu atmosferycznym na poziomie morza jest 20.9% O2. Analizatory są delikatnymi urządzeniami i trzeba je chronić przed wilgocią, niską i wysoką temp. i wstrząsami. Natomiast same czujniki gdy nie pracują dobrze jest odłączyć od analizatora i zabezpieczyć specjalnym korkiem wtedy ich żywotność może dojść nawet do 36 miesięcy.

Praca z nowym analizatorem wymagać może kilkunastominutowej demonstracji a potem osobistej praktyki pod okiem doświadczonej osoby. Analizator wyposażony jest dodatkowo w wyłącznik prądu, potencjometr służący do kalibracji i kabel połączeniowy. Do zasilania używana jest standardowo bateria alkaliczna 9V.

DIVEZONE Analizator tlenowy - analizator nurkowy

W skład zestawu wchodzi:

  • Analizator tlenowy marki MOANA-SUB
  • Skrzynia
  • Korek do sensora
  • Trójnik

Polecamy

Opinie DIVEZONE Analizator tlenowy

Ocena (5 z 5)

Łatwy w obsłudze, dobrze pracuje i sprawdza się. Dla wszystkich zwolenników mieszanek tlenowych idealny sprzęcik. Stosunkowo mały co pozwala nam go zabrac na każdą podróż. Polecam:)

Ocena (5 z 5)

Poręczny niewielkich rozmiarów analizator niezbedny dla nurków nurkujacych na mieszankach nitroxowych .Łatwy w obsłudze wystarczy zbliżyc do zaworu i lekko odkrecic butle.

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

DIVEZONE Analizator tlenowy

DIVEZONE Analizator tlenowy

Napisz opinię

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

PayPal

Dlaczego Divezone.pl?

Firma pracuje już od 1996 roku!
Z nami zakupy są bezpieczne

Ponad 18 lat doświadczenia w nurkowaniu
100% zadowolonych klientów

Ponad 5000 produktów na magazynie
Zawsze znajdziesz coś dla siebie :)