Filtruj według

Cena

Cena

 • 379,00 zł - 4 405,00 zł

Automaty oddechowe AQUALUNG

Aktywne filtry

AQUALUNG Legend 3 + Octopus + Manometr / LEG3ND

AQUALUNG Legend 3 + Octopus + Manometr / LEG3ND

Cena podstawowa4 167,00 zł-200,00 złCena3 967,00 zł
Najniższa cena: 3 346,00 zł +621,00 zł
 • -200,00 zł
 • Pakiet
AQUALUNG Legend 3 + Octopus Legend / LEG3ND

AQUALUNG Legend 3 + Octopus Legend / LEG3ND

Cena3 932,00 zł
  AQUALUNG Calypso/Titan - drugi stopień Octopus

  AQUALUNG Calypso/Titan - drugi stopień Octopus

  Cena700,00 zł
   AQUALUNG Legend / LEG3ND Octopus

   AQUALUNG Legend / LEG3ND Octopus

   Cena949,00 zł
    AQUALUNG Legend 3 Elite Din I + II Stopień

    AQUALUNG Legend 3 Elite Din I + II Stopień

    Cena3 725,49 zł
     AQUALUNG Legend 3 DIN (1+2 stopień)

     AQUALUNG Legend 3 DIN (1+2 stopień)

     Cena3 021,00 zł
      AQUALUNG Legend 3 MBS + Octopus Legend

      AQUALUNG Legend 3 MBS + Octopus Legend

      Cena4 347,00 zł
       AQUALUNG Legend 3 Elite + Octo Legend 3 + Manometr + Torba

       AQUALUNG Legend 3 Elite + Octo Legend 3 + Manometr + Torba

       Cena4 968,00 zł
        AQUALUNG Helix Pro (1+2 stopień)

        AQUALUNG Helix Pro (1+2 stopień)

        Cena2 067,00 zł
         AQUALUNG Legend 3 MBS DIN (1+2 Stopień)

         AQUALUNG Legend 3 MBS DIN (1+2 Stopień)

         Cena3 518,29 zł
          AQUALUNG Helix Pro + Octopus

          AQUALUNG Helix Pro + Octopus

          Cena3 021,00 zł
           AQUALUNG Helix Pro + Octopus + Manometr + Torba

           AQUALUNG Helix Pro + Octopus + Manometr + Torba

           Cena3 435,00 zł

            Aqualung – marka, która zrewolucjonizowała nurkowanie

            Automaty firmy, która swoje korzenie ma we Francji, wyróżniają się nie tylko jakością wykonania, ale także wyjątkową stylistyką. Niektóre modele z oferty to już kultowe propozycje, o których marzy każdy początkujący nurek. Czym jeszcze wyróżnia się Aqualung wśród konkurencji? Podpowiadamy!

            Bez względu na to, czy jesteś początkującym, czy zaawansowanym nurkiem, automat oddechowy jest podstawowym elementem wyposażenia. Najlepsze modele od sprawdzonych i polecanych producentów to nie tylko komfort pod wodą, ale także bezpieczeństwo. Jednym z takich dostawców jest właśnie Aqualung, którego historia rozpoczęła się ponad 75 lat temu i do dziś związana jest ze słynnym nazwiskiem Jacques Cousteau. Marka jest pionierem rozwiązań, które nadal są używane w świecie nurkowym, a ponieważ zawsze słuchano w niej głosów praktyków, nie będzie przesady w stwierdzeniu, że Aqualung zrewolucjonizował nurkowanie i otworzył podwodny świat dla każdego, kto chce poznać jego tajniki. Dziś portfolio produktów zawiera kompletne wyposażenie dla nurków na każdym poziomie zaawansowania, a Aqualung nadal związany jest ze znanymi w świecie nurkowym nazwiskami. 

            Automaty oddechowe do nurkowania Aqualung spełnią oczekiwania zarówno nurków początkujących, jak i technicznych – miłośników podwodnego zwiedzania, głębokości i eksploracji. Wszystkie modele wykonane są z dbałością o detale i z użyciem najlepszej jakości materiałów. To urządzenia wysokiej jakości, które zostały przetestowane w ekstremalnych warunkach. Szeroka oferta i wiele modeli do wyboru to możliwość dopasowania automatu do typu wykonywanych nurkowań i naszych preferencji.

            Niezawodne automaty oddechowe do oddychania Aqualung

            Automaty oddechowe pozwalają nam zejść pod wodę i komfortowo oddychać niezależnie od głębokości, na której się znajdujemy. To podstawowe wyposażenie nurka, które wpływa na jego dobre samopoczucie i zwiększa bezpieczeństwo. Konstrukcja pierwszego stopnia pozwala zredukować ciśnienie gazu do 10 ATA, które następnie jest redukowane przez drugi stopień do ciśnienia otoczenia. Dzięki innowacyjnej konstrukcji ciśnienie powietrza sprężonego w butli zostaje skutecznie obniżone do poziomu, w którym człowiek może nim swobodnie i bezpiecznie oddychać. To właśnie technologia, która zrewolucjonizowała nurkowanie. 

            Komfortowe oddychanie, czyli zredukowane opory oddechowe i stała wydajność niezależnie od głębokości świadczą o jakości naszego automatu. Te zasady nadal obowiązują przy projektowaniu nowych modeli w Aqualung. Obecnie producenci prześcigają się w dodatkowych rozwiązaniach, które m.in. ograniczają ryzyko zamarznięcia, ale serce automatu jest właśnie w pierwszym stopniu. Dlatego też wybierając automat na start, nie należy kierować się jedynie ceną, a zwrócić uwagę na parametry i przeznaczenie danego urządzenia. Nie wszystkie modele, które powstały z myślą o rekreacyjnych nurkowaniach w ciepłych wodach sprawdzą się tam, gdzie temperatura spada do 4℃. Z kolei lekkie pierwsze stopnie z miękkiego plastiku nie będą dobrym rozwiązaniem, jeśli naszą pasją są podwodne eksploracje, a sprzęt musi sprawdzić się w trudnych warunkach, ciasnych przeciskach czy wśród dużej ilości butli, które mamy ze sobą w trakcie zanurzeń.

            Wśród sprawdzonych automatów oddechowych Aqualung znajdują się pojedyncze modele, ale kompletując sprzęt na start, warto zwrócić uwagę za zestawy z octopusem i manometrem. Pamiętajmy, że jeden pierwszy i jeden drugi stopień pod wodą to nie wszystko. Konieczny jest także automat backupowy (tzw. octopus), manometr oraz węże do automatów, manometru (wąż HP – wysokiego ciśnienia), wąż do inflatora i jeśli nurkujemy w suchym skafandrze, również wąż do jego inflacji. Jeśli mamy obawy, czy jesteśmy w stanie samodzielnie skompletować cały sprzęt, gotowe zestawy są najlepszą opcją. 

            Automaty oddechowe Aqualung Core Supreme ACD

            Modele z serii Core łączą zaawansowaną technologię z atrakcyjną ceną. Aqualung Core Supreme ACD jest uniwersalną propozycją, która sprawdzi się zarówno w trakcie płytszych, jak i głębszych zanurzeń, również w zimnych wodach. Wyposażony jest w system domykania pierwszego stopnia (Auto Closure Device), który chroni automat przed dostaniem się do środka zanieczyszczeń. Jak działa ACD? Po odkręceniu automatu z butli mechanizm automatycznie zamyka się, aby woda (lub inne zanieczyszczenia) nie dostały się do wnętrza pierwszego stopnia.

            Serię Core zaprojektowano z myślą o nurkach technicznych, których sprzęt często narażony jest na uszkodzenia mechaniczne. Właśnie dlatego wybierając materiały do ich produkcji, postawiono m.in. na stal nierdzewną i mosiądz. Tworzywa te gwarantują długą żywotność oraz efektywną i bezawaryjną pracę przez wiele lat. Nawet decydując się na droższy model, zyskujemy pewność, że to wydatek na wiele kolejnych sezonów nurkowych.

            Automaty oddechowe Aqualung z serii Legend

            Modele Legend to już kultowe propozycje na rynku. Niektóre ze starszych edycji awansowały już na egzemplarze kolekcjonerskie! Ich jakość i precyzję wykonania, która przekłada się na niezawodność w każdych warunkach, docenili najbardziej wymagający nurkowie na świecie. To wysokiej jakości, zaawansowane urządzenia, których funkcjonalność poddana została wielu testom. 

            Podobnie jak modele Core Supreme, również Aqualung Legend 3 jest wyposażony w system ACD – zabezpieczający pierwszy stopień automatu. Zamknięty pierwszy stopień pozwala na wykorzystanie automatu do butli z wysokimi frakcjami tlenu, ponieważ mamy pewność, że zachowana jest jego czystość tlenowa (nowe automaty można stosować z mieszankami do 40% tlenu). Dostępne wersje kultowego modelu odznaczają się lepszą ergonomią i precyzją, zwłaszcza jeśli zależy nam na możliwości indywidualnego dopasowania wydajności automatu. Potwierdzą to użytkownicy Aqualung Legend 3 Elite, który jest najbardziej zaawansowanym urządzeniem z serii, wyposażonym w system Air Turbo, który sprawia, że automat szybko dopasowuje się do zmieniających się w trakcie nurkowania potrzeb oddechowych. Konstrukcja pierwszego stopnia gwarantuje bardzo dobre parametry i duże osiągi również na większych głębokościach.

            Warto zwrócić uwagę również na technologiczne rozwiązania zastosowane w drugim stopniu. Automat oddechowy sprawdzi się w trakcie nurkowania w prądzie. Konstrukcja pokrywy i zaprojektowane w niej otwory pozwalają na odprowadzanie wody na boki, aby w ten sposób silny strumień nie uderzał w membranę, zwiększając tym samym ryzyko tzw. wolnego przepływu. Również drugi stopień wyposażono w regulację oporów oddechowych, a powiększony wymiennik ciepła zwiększa efektywność urządzenia w zimnych wodach, zapobiegając zamarzaniu.

            Automaty oddechowe Aqualung z serii Legend

            Poza funkcjonalnością automaty zaprojektowano również z myślą o efektownym wyglądzie, co zawsze wyróżniało tego producenta spośród konkurencji. Automaty oddechowe Aqualung z serii Legend dostępne są również w zestawach, które można dopasować do potrzeb początkujących, jak i bardziej zaawansowanych nurków. 

            Jeśli nie wiesz, który model będzie najlepszy dla Ciebie, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i zaproponujemy optymalne rozwiązanie. Sprawdź także automaty oddechowe innych producentów, dostępne w naszej ofercie.

            gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka

            Średnia ocena: 4.69
            Na podstawie: 67 ocen