Małe latarki nurkowe do ręki

Aktywne filtry

Latarka HI-MAX H14, 2500 lm

Latarka HI-MAX H14, 2500 lm

Cena523,00 zł
  Latarka HI-MAX H14, 2500 lm - zestaw

  Latarka HI-MAX H14, 2500 lm - zestaw

  Cena684,00 zł
   Latarka AMMONITE SYSTEM Led One

   Latarka AMMONITE SYSTEM Led One

   Cena566,00 zł
    Latarka AMMONITE SYSTEM Stingray Mark II - zestaw podstawowy

    Latarka AMMONITE SYSTEM Stingray Mark II - zestaw podstawowy

    Cena798,00 zł
     Latarka AMMONITE SYSTEM Stingray Mark II - zestaw rozszerzony

     Latarka AMMONITE SYSTEM Stingray Mark II - zestaw rozszerzony

     Cena1 044,00 zł
      Latarka GRALMARINE KX Spot T

      Latarka GRALMARINE KX Spot T

      Cena665,00 zł
       Latarka GRALMARINE KX Narrow T

       Latarka GRALMARINE KX Narrow T

       Cena1 195,00 zł
        Latarka GRALMARINE KX Max

        Latarka GRALMARINE KX Max

        Cena630,00 zł
         Latarka GRALMARINE K2 Max

         Latarka GRALMARINE K2 Max

         Cena560,00 zł
          Latarka TECLINE LED US-16

          Latarka TECLINE LED US-16

          Cena462,00 zł
           Latarka TECLINE LED US-15 Compact z miękkim uchwytem Goodmana

           Latarka TECLINE LED US-15 Compact z miękkim uchwytem Goodmana

           Cena440,00 zł
            Latarka TECLINE LED US-13

            Latarka TECLINE LED US-13

            Cena361,00 zł
             Latarka HI-MAX X7, 3000 lm

             Latarka HI-MAX X7, 3000 lm

             Cena803,00 zł
              Latarka HI-MAX X7, 3000 lm - zestaw

              Latarka HI-MAX X7, 3000 lm - zestaw

              Cena1 115,00 zł
               Latarka HI-MAX H7 Suwak, 1900 lm

               Latarka HI-MAX H7 Suwak, 1900 lm

               Cena293,00 zł
                Latarka HI-MAX H7 Suwak, 1900 lm - zestaw

                Latarka HI-MAX H7 Suwak, 1900 lm - zestaw

                Cena379,00 zł
                 Latarka HI-MAX X5, 1100 lm

                 Latarka HI-MAX X5, 1100 lm

                 Cena287,00 zł
                  Latarka HI-MAX X5, 1100 lm - zestaw

                  Latarka HI-MAX X5, 1100 lm - zestaw

                  Cena345,00 zł
                   Latarka TECHNISUB Lumen HD

                   Latarka TECHNISUB Lumen HD

                   Cena210,00 zł
                    Latarka TECHNISUB Lumen X6

                    Latarka TECHNISUB Lumen X6

                    Cena45,00 zł
                     Latarka TECHNISUB Lumen X4

                     Latarka TECHNISUB Lumen X4

                     Cena90,00 zł
                      Latarka GRALMARINE KX Mini

                      Latarka GRALMARINE KX Mini

                      Cena665,00 zł
                       Latarka GRALMARINE K2 Mini

                       Latarka GRALMARINE K2 Mini

                       Cena665,00 zł
                        Latarka GRALMARINE Grallux B

                        Latarka GRALMARINE Grallux B

                        Cena395,00 zł

                         Jak wybrać najlepszą latarkę do ręki?

                         Małe latarki nurkowe do ręki to jeden z podstawowych elementów sprzętu dla każdego nurka. Odpowiedź, że nurkujemy głównie w jasnych wodach, nie jest dobrym uzasadnieniem braku tego typu sprzętu. Zawsze może się zdarzyć, że zakończymy nurkowanie po zmroku lub padnie propozycja nurkowania nocnego. Najważniejsze jednak, że każdy nurek poziomu OWD (Open Water Diver) powinien mieć opanowaną umiejętność komunikacji światłem. Dobre światło o dużej mocy (a jeszcze lepiej dwa źródła światła) to konieczność, jeśli decydujemy się rozwijać umiejętności i kuszą nas coraz większe głębokości, wraki lub nurkowanie pod stropem.

                         Oferta małych latarek do ręki jest bardzo szeroka, więc wybierając najlepszy model dla siebie, warto skupić się na naszych oczekiwaniach i mieć na uwadze typ nurkowań, które wykonujemy. Na jakie parametry powinniśmy zwrócić uwagę?


                         • Całkowity czas pracy, oczywiście im dłuższy, tym lepszy. Sprawdzi się szczególnie w zimnych wodach, ponieważ niska temperatura zawsze ogranicza czas pracy baterii. Warto więc postawić na urządzenia, które zostały zaprojektowane z myślą o użytkowaniu w wymagających warunkach. Obecnie stosowane diody LED gwarantują długi czas pracy, jeśli przestrzegamy rekomendowanych przez producenta wskazówek co do eksploatacji i ładowania akumulatorów.

                         • Parametrem, który wpływa na wspomniany czas pracy, jest też rodzaj zasilania. W ofercie Divezone znajdziesz modele, do których można włożyć jednorazowe baterie, a także latarki akumulatorowe z dedykowaną ładowarką. W tych pierwszych stare baterie szybko zmienisz na nowe przed nurkowaniem. Niestety nigdy nie masz pewności, czy baterie kupione w sklepie były przechowywane we właściwych warunkach i jak długo leżały w magazynie. Jeśli czas pracy jest kluczowym parametrem przy Twoich nurkowaniach, postaw na modele akumulatorowe.

                         • Małe latarki do ręki mają dziś zaskakująco dużą moc oraz intensywność światła. Dobre parametry, jeśli chodzi o waty i lumeny, sprawiają, że bez problemu możemy wykorzystać modele od sprawdzonych producentów, jako główne źródło światła. Im więcej lumenów, tym więcej światła wytwarza dane źródło, ale dopiero połączenie obu tych parametrów odpowie na pytanie, jakiego efektu możesz się spodziewać.

                         • Szeroki kąt świecenia pozwala dostrzec więcej elementów przestrzeni wokół, co poprawia komfort nurkowania. Zasięg takiego światła może być jednak mniejszy, zwłaszcza w mniej przejrzystych wodach. Wielu nurków wybiera więc latarki z wąskim snopem światła, które również lepiej sprawdzają się w komunikacji. Optymalną opcją jest wybór modelu z regulacją, która umożliwia dopasowanie światła do panujących w wodzie warunków.

                         • Kolor światła, czyli temperatura barwowa zależy od indywidualnych preferencji nurka.

                         • Jeśli chodzi o maksymalną głębokość użycia, to większość oferowanych przez nas latarek testowana jest do nieosiągalnego dla większości nurków ciśnienia. 

                         Wybierając najlepsze światło, pamiętaj, że poza ceną, liczy się kilka dodatkowych parametrów. Porównując dostępne propozycje na rynku, zwróć uwagę na funkcjonalność i prostą obsługę pod wodą. Zakup dobrej latarki nurkowej, która spełni wszystkie oczekiwania, zawsze się opłaca, tym bardziej że dobre światło zwiększa komfort i bezpieczeństwo.

                         Latarki nurkowe HI-MAX

                         Latarki od HI-MAX zaskakują mocą, kompaktową budową i bardzo prostą obsługą. Bezprzewodowy model HI-MAX H14 ma 9-stopniową wiązkę światła, co ułatwia komunikację, a delikatna poświata oświetla znacznie większą przestrzeń, niż mógłby to sugerować kąt skupienia. Głębokość operacyjna to 150 metrów, a 2500 lumenów po pełnym naładowaniu gwarantuje ponad 100 minut święcenia. W zestawie latarka dostępna jest z dwoma akumulatorami i dedykowaną ładowarką.

                         Dla tych, którzy wolą płynną regulacją światła, polecamy model HI-MAX H17, który włącza się podświetlanym przyciskiem (podświetlenie zmienia barwę, w zależności od stopnia rozładowania). Ochrona przed przegrzaniem gwarantuje, że jeśli temperatura wzrośnie, automatycznie zostanie obniżona moc światła. Najmocniejszą propozycją jest latarka nurkowa HI-MAX X7. Posiada 3 diody, które dają światło 3000 lumenów, a głowica została dodatkowo wzmocniona koroną ze stali nierdzewnej i szybą ze szkła hartowanego o grubości ponad 7 mm. Za pomocą pierścienia obrotowego można wybierać spośród trzech trybów pracy i można zanurzyć ją na głębokość aż 200 metrów.

                         Latarki nurkowe AMMONITE SYSTEM

                         Propozycje od polskiego producenta są niezawodne i dopracowane w każdym szczególe. Trzy diody LED Cree XPG2 zastosowane w Ammonite Stingray zapewniają światło do 1000 lumenów o 16-stopniowym kącie świecenia. Model ten dostępny jest w zestawie podstawowym z akumulatorem oraz w zestawie rozszerzonym z dedykowaną ładowarką i silikonowymi gumkami, umożliwiającymi personalizację sprzętu. W ofercie dostępny jest także jednodiodowy AMMONITE SYSTEM Led One (400 lumenów), zasilany jedną baterią. 

                         Latarki nurkowe GRALMARINE

                         GRALMARINE KX Spot T to nowa odsłona znanej latarki KX Spot. Zasilana przez trzy baterie R14 jest prosta w obsłudze i nie wymaga ładowania akumulatorów dedykowaną ładowarką. Nowe baterie zapewniają pracę na 2 do 3 godzin nurkowania. 6-stopniowy kąt świecenia daje mocne światło, które dobrze radzi sobie nawet w wodzie o mniejszej przejrzystości. Z kolei GRALMARINE K2 Max to już niemal kultowa propozycja. Ma wąski snop, ale zaskakuje mocą. Zaletą latarki jest niewielka waga.

                         Inne latarki nurkowe, na które warto zwrócić uwagę

                         Obecnie niemal każdy z producentów ma w swojej ofercie dobre światło do nurkowania. Wybierając latarkę, warto zwrócić uwagę na polskich dostawców: Ammonite System, Gralmarine, a także firmę Tecline. Obecność na polskim rynku sprawia, że światło jest dostępne w atrakcyjnych cenach i można je przetestować na branżowych imprezach, co znacznie ułatwia podjęcie decyzji. Latarka nurkowa TECLINE LED US-15 Compact to bardzo funkcjonalny i kompaktowy model o dużej mocy. W zestawie znajduje się też miękki Goodman, który ułatwia operowanie światłem (stabilizuje je), ale też zapobiega zgubieniu latarki pod wodą.

                         W naszej ofercie znajdują się też propozycje, m.in. od Orcatorch. ORCATORCH D800 to niewielka latarka, w której zamknięto ponad 2000 lumenów przy zachowaniu długiego czasu pracy! W zestawie dostępna również ze smyczą na rękę.

                         Dodatki do latarek nurkowych – uchwyty

                         Funkcjonalnym dodatkiem do latarki jest dedykowany uchwyt (tzw. Goodman). Światło jest wówczas stabilne, a jednocześnie mamy wolne ręce. Do niektórych modeli, np. TECLINE LED US-15 Compact miękki Goodman dołączony jest w komplecie. Miękkie uchwyty oferują także MARES czy SCUBATECH. Ich zaletą jest duża regulacja i łatwe dopasowanie do latarek o różnej wielkości od różnych producentów.

                         Dla bardziej wymagających nurków proponujemy tzw. klasyczny Goodman, który daje możliwości szybkiego zdejmowania i nakładania latarki na dłoń. Regulowany Goodman można szybko dopasować do grubości rękawicy. Zaawansowane uchwyty Goodman mają też możliwość modularnej rozbudowy o kolejne elementy, np. scooter loop, czyli uchwyt na kciuk ułatwiający pracę światłem w trakcie pływania na skuterze.

                         Jeśli masz pytania, chętnie na nie odpowiemy i pomożemy dobrać najlepszą latarkę do typu nurkowań. Sprawdź też ofertę dużych latarek z głowicą i oświetlenia video.

                         gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka

                         Średnia ocena: 4.9
                         Na podstawie: 79 ocen