Filtruj według

Cena

Cena

 • 28,00 zł - 8 000,00 zł

Wielkość

Wielkość

Typ wyświetlacza

Typ wyświetlacza

Podświetlenie

Podświetlenie

Algorytm

Algorytm

Obsługa nadajnika

Obsługa nadajnika

Interfejs w zestawie

Interfejs w zestawie

Nadajnik w zestawie

Nadajnik w zestawie

Komputery do nurkowania SHEARWATER

Aktywne filtry

SHEARWATER Teric

SHEARWATER Teric

Cena5 800,00 zł
  SHEARWATER Peregrine

  SHEARWATER Peregrine

  Cena2 730,00 zł
   SHEARWATER Teric - niebieski

   SHEARWATER Teric - niebieski

   Cena5 800,00 zł
    SHEARWATER Teric - szary

    SHEARWATER Teric - szary

    Cena5 800,00 zł
     Nadajnik / transmiter Shearwater Swift

     Nadajnik / transmiter Shearwater Swift

     Cena1 950,00 zł
      SHEARWATER Perdix 2 Ti

      SHEARWATER Perdix 2 Ti

      Cena5 500,00 zł
       SHEARWATER Petrel 3

       SHEARWATER Petrel 3

       Cena6 400,00 zł
        SHEARWATER Petrel 3 Fischer

        SHEARWATER Petrel 3 Fischer

        Cena7 800,00 zł
         Folia ochronna na wyświetlacz do SHEARWATER Perdix

         Folia ochronna na wyświetlacz do SHEARWATER Perdix

         Cena45,00 zł
          Folia ochronna na wyświetlacz do SHEARWATER Peregrine

          Folia ochronna na wyświetlacz do SHEARWATER Peregrine

          Cena35,00 zł
           Pasek do komputera SHEARWATER Peregrine

           Pasek do komputera SHEARWATER Peregrine

           Cena160,00 zł
            SHEARWATER Peregrine Adventures LIGHT

            SHEARWATER Peregrine Adventures LIGHT

            Cena2 730,00 zł
             SHEARWATER Peregrine Adventures DARK

             SHEARWATER Peregrine Adventures DARK

             Cena2 730,00 zł
              SHEARWATER Tern TX AMOLED

              SHEARWATER Tern TX AMOLED

              Cena3 680,00 zł
               Komputer SHEARWATER Tern AMOLED

               Komputer SHEARWATER Tern AMOLED

               Cena3 180,00 zł
                Komputer SHEARWATER TERN TX + transmiter SWIFT

                Komputer SHEARWATER TERN TX + transmiter SWIFT

                Cena5 460,00 zł
                • Pakiet
                SHEARWATER Teric + transmiter Swift

                SHEARWATER Teric + transmiter Swift

                Cena7 400,00 zł
                • Pakiet
                Produkt wycofany ze sprzedaży SHEARWATER Perdix AI + Nadajnik

                SHEARWATER Perdix AI + Nadajnik

                Cena5 617,00 zł
                 Produkt wycofany ze sprzedaży SHEARWATER Perdix AI

                 SHEARWATER Perdix AI

                 Cena4 560,00 zł
                  Produkt wycofany ze sprzedaży SHEARWATER Perdix

                  SHEARWATER Perdix

                  Cena4 450,00 zł
                   Produkt wycofany ze sprzedaży SHEARWATER Petrel 2

                   SHEARWATER Petrel 2

                   Cena4 150,00 zł
                    Shearwater Peregrine TX - z obsługą transmitera

                    Shearwater Peregrine TX - z obsługą transmitera

                     Komputery nurkowe Shearwater – perfekcyjnie zaprojektowane

                     Firma Shearwater Research projektuje i produkuje zaawansowane, wielogazowe komputery nurkowe, które z powodzeniem można stosować w nurkowaniach powietrznych, tych z użyciem nitroksu i trimiksowych. To jedna z lepszych propozycji na rynku zarówno dla tych, którzy zaczynają swoją podwodną przygodę, jak i zaawansowanych nurków technicznych. Każdy z modeli zaprojektowano tak, aby spełniał wszystkie oczekiwania nurka pod wodą, ale także na powierzchni. Komputery nurkowe Shearwater Research wykonane są użyciem najnowszej technologii, z uwzględnieniem aktualnej wiedzy na temat nurkowania i dekompresji, a przy tym pozostają niezawodne i intuicyjne w obsłudze.

                     • Intuicyjny interfejs to możliwość szybkiego dotarcia, do funkcji, której potrzebujemy w danym momencie. Wyraźne oznaczenia alarmów i komunikatów sprawiają, że nurek jest bardziej świadomy pod wodą nie tylko bieżącej sytuacji, ale może sprawdzać różne scenariusze działań, dopasowując swoje decyzje do zmieniających się warunków i wymagań danego nurkowania. 

                     • Czytelny wyświetlacz LCD gwarantuje bezbłędne odczyty parametrów nawet przy bardzo ograniczonej widoczności w zmąconej wodzie. Możliwość dopasowania nasycenia i barwy wyświetlacza to dodatkowa opcja personalizacji i dostosowania komputera do bieżących warunków pod wodą.

                     • Łatwa zmiana gazów oraz szybki dostęp do opcji ich edycji sprawia, że możemy szybko reagować, również w sytuacjach awaryjnych.

                     • Możliwości personalizacji ekranu głównego to dostęp do najpotrzebniejszych informacji bez konieczności wchodzenia w menu komputera.

                     • Odporna obudowa nie tylko zabezpiecza komputer, ale ma dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym nadal świetnie prezentuje się na ręku nurka. W modelu Perdix i Perdix AI zmniejszone wymiary komputera sprawiają, że zajmuje on mniej miejsca na nadgarstku, a jego obudowa jest bardziej opływowa. Również w modelu Teric, który zastępuje na powierzchni zegarek, zastosowano wzmocnienia chroniące przed uszkodzeniem tarczy - szafirowe szkło oraz bezel i przyciski ze stali nierdzewnej. Do wybranych modeli można dokupić obudowy i paski w kilku kolorach.

                     • Wymienna bateria w wybranych modelach to możliwość szybkiej zamiany wyładowanego akumulatora na nowy bez konieczności podpinania urządzenia do ładowarki i przesuwania godziny zanurzenia. 

                     • Wielojęzyczne menu zdecydowanie poszerzyło grupę odbiorców produktów Shearwater Research.

                     Shearwater udostępnia komputery do nurkowań na obiegach otwartych i zamkniętych. Zastosowane w nich modele dekompresji opierają się na algorytmie Bühlmanna ZHL-16C z gradient faktorami oraz VPM-B. Gradient faktory umożliwiają indywidualne dopasowanie konserwatyzmu, jeśli chodzi o dekompresję do wymagań danego nurkowania, ale też doświadczenia nurka i specyficznych czynników indywidualnych (np. uwarunkowań psycho-fizycznych w danym dniu). Dzięki temu nawet w trakcie trudnych i wymagających zanurzeń możemy realnie zwiększać swoje bezpieczeństwo. Modele dekompresji zastosowane w komputerach Shearwater są nie tylko jednymi z najczęściej stosowanych przez nurków technicznych i rekreacyjnych, ale również najlepiej zbadanymi, jeśli chodzi o wpływ gazów obojętnych na ludzki organizm w trakcie nurkowania.

                     Komputery Shearwater dla nurków technicznych i rebreatherowych

                     Najpopularniejsze modele od tego producenta zostały stworzone z myślą o nurkach technicznych – korzystających zarówno z obiegów otwartych, jak i zamkniętych. Topowy obecnie Perdix AI, następca modelu Pertel 2, wyposażony został w wyświetlacz o przekątnej 2.2 cala, a pobór mocy w stosunku do poprzednika zmniejszono o 30%. Przy zastosowaniu wysokiej klasy akumulatorów nie musimy się martwić ich częstą wymianą. Komputer jest też cieńszy, a jego obudowa ma bardziej opływowy kształt. Dwa przyciski umożliwiają precyzyjną obsługę również w grubych rękawicach, które stosujemy w zimnych wodach. 

                     Jeśli szukamy modelu, który zastąpi na powierzchni designerski zegarek, przy zachowaniu wszystkich funkcji pod wodą, Shearwater spełnił również te oczekiwania, wypuszczając na rynek model Teric o zaawansowanych możliwościach personalizacji. Wyświetlacz AMOLED, jest niezwykle czytelny, nawet mimo mniejszych rozmiarów (np. w porównaniu do modelu Perdix AI). Komputer można dopasować do wymagań nurków rekreacyjnych, technicznych (OC, CC/BO), przełączyć w tryb głębokościomierza lub tryb freediving. Wykonane ze stali nierdzewnej przyciski nie sprawiają problemów w obsłudze, nawet w grubych rękawicach.

                     Komputery Shearwater dla nurków rekreacyjnych

                     Mając wieloletnie doświadczenie w konstruowaniu komputerów dla nurków technicznych i wypuszczając modele cieszące się coraz większą popularnością, firma postanowiła również spełnić oczekiwania nurków rekreacyjnych. Topowe modele od tego producenta również można stosować w trakcie zanurzeń powietrznych i nitroksowych, ale wiele funkcji dodatkowych, a także wyższa cena modeli sprawiają, że ich dostępność dla początkujących jest mniejsza. Właśnie z tą myślą powstał pierwszy w historii firmy komputer do nurkowań rekreacyjnych Sherawater Peregrine, w którym zastosowano wszystkie najlepsze rozwiązania technologiczne, a jednocześnie zminimalizowano opcje w menu, aby idealnie zaspokajały potrzeby osób zaczynających podwodną przygodę. Główne zalety modelu Peregrine to duży, kolorowy i czytelny wyświetlacz, intuicyjna obsługa i bezprzewodowe ładowanie, które ogranicza ryzyko nieprawidłowej wymiany baterii, a co się z tym wiąże, eliminuje wszelkie potencjalne nieszczelności. To niezwykle intuicyjne urządzenia dostępne jest za połowę ceny bardziej zaawansowanych komputerów technicznych.

                     Nowa generacja inteligentnych transmiterów

                     Shearwater Research stawia na rozwój i udostępnianie coraz to nowych propozycji. Projektując urządzenia, ich twórcom przyświeca misja zwiększenia bezpieczeństwa nurka pod wodą. Nowa generacja inteligentnych transmiterów AI pozwala na stosowaniu kilku tych urządzeń jednocześnie i odczytywanie wyników na komputerze głównym z minimalnym ryzykiem błędu. Transmitery zasilane są akumulatorem, który można szybko i łatwo wymienić. Ich mocowanie do pierwszego stopnia automatu nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi, a dioda sygnalizuje uruchomienie transmitera i wykrycie przez urządzenie komputera. Nowe transmitery są również mniejsze niż podobne urządzenia na rynku, które oferują inni producenci. Wszystko to sprawia, że nawet przy nurkowaniu z kilkoma butlami bocznymi nie przeszkadzają i nie zwiększają ryzyka zaplątania o nie węży.

                     Shearwater Research to firma, która zaprojektowała i udostępniła nurkom niemal idealny komputer. Co więcej, projektanci i konstruktorzy nadal rozwijają oferowaną technologię, wprowadzając aktualizacje oprogramowania i funkcje dodatkowe. Wszystkie modele są kompatybilne z dedykowaną aplikacją, która działa zarówno w wersji desktop, jak i na urządzeniach mobilnych. Dzięki temu zyskujemy szybki wgląd do całej historii nurkowania i wszystkich zarejestrowanych przez komputer parametrów w chmurze. Komputery Shearwater wyposażone są w czujniki ciśnienia o długiej żywotności. Problemem wielu komputerów nurkowych były awarie przy dużej liczbie nurkowań. Wydaje się, że Shearwater zupełnie wyeliminował ten problem, a w przypadku usterki bardzo sprawnie działa obsługa posprzedażowa. Wszystkie z wymienionych zalet sprawiają, że nawet najdroższe propozycje od tego producenta są zdecydowanie warte swojej ceny.

                     Sprawdź również komputery nurkowe innych producentów.

                     gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka

                     Średnia ocena: 4.79
                     Na podstawie: 73 ocen