Analizatory tlenowe

Aktywne filtry

Analizatory tlenowe (inaczej mierniki zawartości tlenu) w ofercie Divezone.pl

Sklep internetowy ze sprzętem nurkowym Divezone.pl wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom klientów, oferując sprawdzone urządzenia, zapewniające bezpieczeństwo podczas nurkowania na większe głębokości lub nurkowań nitroksowych. Produkty te wyróżniają się jakością i łatwością obsługi. Jednymi z niezbędnych do takiego nurkowania urządzeń są analizatory tlenowe. Służą one do pomiaru zawartość tlenu O2 (PPO2) w dowolnym gazie. Wynik wyświetlany jest na ciekłokrystalicznym wyświetlaczu. W nurkowaniu wykorzystuje się je do monitoringu tlenu w butli z mieszkanką nitroksową lub trimiksową. Pomiaru dokonuje się przed rozpoczęciem nurkowania. Najważniejszym elementem urządzenia jest sensor tlenowy, powodujący powstanie zmiennych napięciowo sygnałów elektrycznych, które następnie przesyła do elektronicznego układu pomiarowego. Tam sygnał elektryczny zostaje zmieniony i wyświetlony na ekranie. Analizatory tlenowe do nurkowania wyposażone są w wyłącznik prądu, potencjometr i w niektórych modelach przewód do podłączenia do butli. Zasilane są baterią alkaliczną.

Analizatory tlenowe do nurkowania - niezbędne wyposażenie każdego nurka

Do dokonania analizy zawartości O2 w butli wystarczy zbliżyć czujnik na kilka sekund do odkręconego w niewielkim stopniu zaworu butli. Konieczne jest utrzymanie stałego przepływu około 2-4 l/min, gdyż przy takim ustawieniu pomiar jest najdokładniejszy. Wcześniej przeprowadza się kalibrację analizatora na butli zawierającej wyłącznie O2 lub powietrzu atmosferycznym.

Mierniki zawartości tlenu w ofercie Divezone.pl to urządzenia sprawdzone i precyzyjne służące do czasowego lub ciągłego monitorowania tlenu w systemach nurkowych, a także w medycynie. Po zakończeniu pracy należy zabezpieczyć je przed wilgocią, wstrząsami czy skokami temperatury.

Jeżeli szukasz urządzenia, które zagwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa w czasie nurkowania, sprawdź ofertę analizatorów i innych akcesoriów do nurkowania dostępnych w naszym sklepie.

gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka

Średnia ocena: 4.78
Na podstawie: 72 ocen