Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

 • 335,00 zł - 1 330,00 zł

OPCJE

OPCJE

Butle Aluminiowe do nurkowania

Aktywne filtry

LUXFER Butla S080 200bar z zaworem

LUXFER Butla S080 200bar z zaworem

Cena1 741,00 zł
  POLARIS Butla niemalowana S080 11,1 l - płaszcz

  POLARIS Butla niemalowana S080 11,1 l - płaszcz

  Cena1 156,69 zł
   LUXFER Butla S080 11l 200bar, płaszcz

   LUXFER Butla S080 11l 200bar, płaszcz

   Cena1 499,00 zł
    POLARIS Butla niemalowana 7L 200 Bar - płaszcz

    POLARIS Butla niemalowana 7L 200 Bar - płaszcz

    Cena856,22 zł
     POLARIS Butla Aluminiowa 2l 200 Bar, płaszcz - Military Line

     POLARIS Butla Aluminiowa 2l 200 Bar, płaszcz - Military Line

     Cena506,75 zł
      Tecline BUTLA ALU 11,1 L 207 BAR, TECLINE, SZCZOTKOWANA (S080)

      Tecline BUTLA ALU 11,1 L 207 BAR, TECLINE, SZCZOTKOWANA (S080)

      Cena1 259,00 zł

       Butle aluminiowe do nurkowania w różnych konfiguracjach i pojemnościach. Butle aluminiowe przy nurkowaniach w Polsce służą głównie jako butle boczne tzw. butla stage. Używa się butli o różnych pojemnościach. Najpopularniejsze to 5.7l i 7l do tlenu oraz 7l i 11l (80cft) do nitroxu 50 czy gazów podróżnych (tzw. travel gas) np. trimix 35/30. Zaletami butli aluminiowych w nurkowaniu są inna pływalność niż butli stalowych dzięki czemu lepiej układają się one z boku.

       Butle do nurkowania w różnych konfiguracjach

       Nurkowanie rekreacyjne i techniczne na większych głębokościach wymaga zastosowania butli z gazem. Wyróżniamy zasadniczo dwie pozycje jej umiejscowienia na ciele nurka: na plecach oraz z boku ciała. Pierwsza najczęściej przekonuje nurków rekreacyjnych, którzy schodzą pod wodę z partnerem, a druga jest idealna do nurkowań technicznych. Butle są dostępne w konfiguracji pojedynczej lub połączone w wygodny zestaw dwubutlowy typu twinset, szczególnie polecany do wypraw jaskiniowych. 

       Jeśli zależy nam na pojedynyczych butlach aluminiowych, możemy używać ich zarówno do standardowego nurkowania technicznego i rekreacyjnego, jak i sidemount. Z twinsetów możemy korzystać jedynie na plecach. Należy równie mieć na uwadze, że zestawy dwubutlowe wykonane są ze stali, która jest cięższa od aluminimum.

       Butle aluminiowe do nurkowania — zalety

       Zaletami butli aluminiowych w nurkowaniu są inna pływalność niż butli stalowych, dzięki czemu lepiej układają się one z boku. Właściwość ta zdecydowanie zwiększa komfort nurkowania. W słonych wodach są również bardziej odporne na korozję, co przedłuża ich żywotność.

       Jakie butle aluminiowe do nurkowania są w divezone.pl?

       Divezone.pl proponuje nurkom butle aluminiowe z niemalowanym płaszczem marek Luxfer i Polaris. Doskonale sprawdzą się one podczas nurkowania z mieszaninami dekompresyjnymi jak tlen, EAN50. Wszystkie dysponują całkiem dużą pojemnością, równą 11,1 litra. Ten fakt podczas dłuższych wypraw na zwiększonych głębokościach możemy dodatkowo wykorzystać. Taka pojemność umożliwia nam bowiem zabieranie dodatkowego gazu dennego (w tym trimix). Zwiększa to czas, który możemy spędzić w podwodnych głębinach bez wynurzania na powierzchnię.
       Każda z proponowanych butli aluminiowych do nurkowania waży ok. 14,3 kilograma. Co to oznacza dla nurka? W wodzie praktycznie nie będziemy odczuwać ich ciężaru. Sprawia to, że możemy nurkować nawet z większą ilością butli aluminiowych bez większego wysiłku! Ta wskazówka sprawdzi się podczas stosowania w wodach słodkich oraz m.in. w Morzu Bałtyckim. Nurkowanie nigdy nie było tak łatwe!
       Wybierz spośród butli aluminiowych do nurkowania z zaworem czystym tlenowo Gwint M25X2 i bez zaworu.

       Sprawdź również butle do nurkowania innego rodzaju.

       gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka

       Średnia ocena: 4.68
       Na podstawie: 66 ocen