Filtruj według

Długość

Długość

Węże do skafandrów suchych do nurkowania

Aktywne filtry

Wąż MIFLEX do inflatora 65cm

Wąż MIFLEX do inflatora 65cm

Cena142,00 zł
  Wąż MIFLEX do inflatora 75cm

  Wąż MIFLEX do inflatora 75cm

  Cena147,20 zł
   Wąż MIFLEX do inflatora 90cm

   Wąż MIFLEX do inflatora 90cm

   Cena157,70 zł
    Si-Tech Wąż do skafandra 80cm

    Si-Tech Wąż do skafandra 80cm

    Cena189,19 zł

     Kiedy można zastosować węże do skafandrów suchych do nurkowania 

     Suche skafandry do nurkowania poleca się na wyprawy do akwenów chłodniejszych. Ze względu na fakt, iż w trakcie zanurzania się w głębiny, ciało nurka nie ma kontaktu z wodą. Kombinezon zabezpieczony jest nieprzemakalnym materiałem, gazoszczelnym zamkiem oraz kryzami. Czasem nawet wbudowanymi skarpetami lub butami.

     Z założenia skafandry suche do nurkowania nie łączą się bezpośrednio z 1. stopniem automatu oddechowego. Jest to możliwe tylko pod jednym warunkiem: gdy kombinezon wyposażono w zawór z końcówką inflatorową (np. typu APEKS). Wówczas węże do skafandrów suchych do nurkowania są niezbędne.

     Węże do skafandrów do nurkowania – co dają?

     Co umożliwiają węże do skafandrów do nurkowania? Elementy te odpowiadają za połączenie pierwszego stopnia automatu oddechowego z kombinezonem suchym, poprzez zawór z końcówką inflatorową. Pozwala to na zredukowanie wysokiego ciśnienia z butli do 10 atmosfer. Aby obniżyć je do ciśnienia otoczenia, stosuje się zaś drugi stopień aparatu oddechowego, połączony z kolei wężem do automatów nurkowych. 

     Węże do skafandrów do nurkowania pozwalają więc na sprawny przepływ gazu między butlą a kombinezonem nurka. Bez nich nie byłoby możliwe zanurzanie się w głębiny na dłużej.

     Węże do skafandrów nurkowych w Divezone.pl

     Sklep internetowy divezone.pl proponuje Ci najlepsze węże do skafandrów nurkowych marek Miflex i Si-Tech. 

     Popularne Miflexy mogą także posłużyć jako łącznik automatu 1. stopnia z jacketem lub skrzydłem. Ich podwójny oplot nylonowy jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i spowalnia naturalne procesy starzenia się materiałów. Pozwala także na 30% lżejszą konstrukcję przy dwukrotnie zwiększonej wytrzymałości w porównaniu do tradycyjnych węży z gumy. Dodatkowa elastyczność sprawia, że nawet splątane wężyki przepuszczają gaz z tym samym przepływem.

     Wąż do skafandrów nurkowych Si-Tech wyróżnia unikalna złączka za motylkiem. Pozwala na szybkie wpinanie i wypinanie w kombinezon. Nawet gdy masz na sobie suche rękawice.

     gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka

     Średnia ocena: 4.86
     Na podstawie: 76 ocen