Bestseller Dostawa gratis Promocja Obniżka!

Skrzydło TECLINE Donut 22 Special Edition

1 339,20 zł

-10%

1 488,00 zł

Darmowa wysyłka

GWARANCJA SATYSFAKCJI DIVEZONE.PL
 • ✔  30 dni na zwrot towaru
 • ✔  Gwarancja najniższej ceny
 • ✔  Gwarancja darmowej dostawy od 299,-
Chcesz więcej informacji? Zapytaj nas!
56 307 03 03 ( 4 linie )    wyślij email

Opis Cechy

Skrzydło TECLINE Donut 22 Special Edition – do zestawów 2-butlowych

Pierwszy Polski worek do twina! Teraz aż w 5 kolorach!

W komplecie znajduje się:

 • Worek TECLINE Donut 22 Special Edition
 • Wąż niskiego ciśnienia do podłączenia automatu 55cm
 • Dodatkowy, krótszy wąż karbowany do inflatora, aby móc dobrać sobie pasującą długość

Worek ma kształt nieregularnego koła co pozwala na sprawne przetaczanie gazu w dowolnym kierunku, a tym samym na utrzymanie wybranej pozycji pod wodą. Zwiększenie szerokości worka oraz specjalna wkładka wszyta na obrysie worka daje świetne trzymanie twina w nurkowaniu z dodatkowymi butlami oraz powiększyła jego pojemność - zatem powstał mały worek o dużej pojemności. Szeroki pas w dolnej części worka zapewnia nurkowi "wysoką" pozycję na powierzchni wody. Tylny zawór jest umieszczony "intuicyjnie"- sięgasz ręką do spłuczki i na nią trafiasz. Wąż inflatora został umieszczony centralnie aby znajdować się między butlami. W komplecie jest dodatkowy, krótszy wąż do inflatora, po to, żeby dobrać sobie właściwy rozmiar do swoich wymagań. Worek jest węższy w górnej części, co daje nam praktycznie nieograniczoną możliwość konfiguracji węży i automatów i swobodny dostęp do zaworów. Położenie worka względem zestawu i płyty możemy ustalić wybierając jedną z dwóch par otworów na śruby mocujące worek na butlach. Worek posiada wyporność 22 litrów.

Skrzydło TECLINE Donut 22 Special Edition

Worek TECLINE Donut 22 Special Edition - skąd pomysł na nowy worek?

Chcieliśmy odpowiedzieć na pytanie: jaki powinien być idealny worek do zestawu 2x12l ?

Poniżej lista najistotniejszych kryteriów:

 • Mały rozmiar przy właściwej pojemności i prosta bezpieczna konstrukcja.
 • Stabilne ułożenie pod wodą zarówno z samym twinem jak i z kilkoma butlami bocznymi.
 • Opływowy kształt umożliwiający penetrację ciasnych przestrzeni.
 • Wytrzymały materiał – odporny nie tylko na promieniowanie UV ale także na zaciski w jaskiniach czy wrakach.
 • Pojemność wystarczająca żeby worek wraz z zestawem dwubutlowym i butlą boczną utrzymywał się na powierzchni, a po założeniu na nurka dawał mu wysoką pozycję nad wodą.
 • Szybki zrzut gazu w każdej pozycji zarówno przy użyciu inflatora jak i tylnego zaworu („spłuczki”).
 • Bezkolizyjne ułożenie węży niezależnie od rodzaju zastosowanych automatów i używanej konfiguracji.
 • Bezpieczny i łatwy dostęp do zaworów zarówno pod wodą, jak i na powierzchni przy worku całkowicie napełnionym.

Taki worek byłoby idealnym narzędziem zarówno dla nurków rekreacyjnych zaczynających swoją przygodę z zestawem dwubutlowym, jak i dla zaawansowanych eksploratorów wykonujących na co dzień nurkowania z kilkoma butlami bocznymi, skuterem i innym dodatkowym osprzętem… taki worek nazywa się Donut 22 Special Edition. Pierwszy polski worek do twina 2x12l powstał w oparciu o oczekiwania nurków, instruktorów i wiele tysięcy godzin spędzonych pod wodą w różnych konfiguracjach sprzętowych. Worek ma kształt nieregularnego koła co pozwala na sprawne przetaczanie gazu w dowolnym kierunku, a tym samym na utrzymanie wybranej pozycji pod wodą. Zwiększenie szerokości worka oraz specjalna wkładka wszyta na obrysie worka dają dobre boczne trzymanie twina w nurkowaniu z dodatkowymi butlami. Dodatkowo wkładka ta spowodowała wzrost pojemności worka bez zwiększania jego obrysu – powstał mały worek o dużej pojemności. Szeroki pas w dolnej części worka pozwala wykorzystać tę dodatkową pojemność zapewniając nurkowi „wysoką” pozycję na powierzchni wody. Stabilną pozycję pod wodą utrzymujemy również dzięki łatwemu zrzutowi gazu. Tylny zawór został umieszczony „intuicyjnie”. Sięgając ręką do spłuczki po prostu na nią trafiamy. Wąż inflatora położony jest centralnie tak, aby gniazdo węża znalazło się dokładnie pomiędzy butlami, co pozwala na zrzucanie gazu infaltorem bez konieczności silnego odchylania się w górę. W komplecie z workiem dostajemy dodatkowy, krótszy wąż do inflatora, pozwalający na dobranie rozmiaru właściwego do swoich preferencji. Worek jest bardzo wąski w górnej części dając praktycznie nieograniczone możliwości konfiguracji węży i automatów oraz , co równie ważne, swobodny dostęp do zaworów. Położenie worka względem zestawu i płyty możemy ustalić wybierając jedną z dwóch par otworów na śruby mocujące worek na butlach. Prototyp worka został wnikliwie sprawdzony – zanim rozpoczęta została produkcja seryjna nasz tester wykonał z nim ok. 200 nurkowań, w Bałtyku, jeziorach, kamieniołomach, jaskiniach Florydy , zalanych podziemiach i w… basenach z chlorowaną wodą. W testach uzyskano bardzo dobry wynik zarówno z strony wytrzymałości materiału, jak i walorów użytkowych.

Polecamy

Opinie Skrzydło TECLINE Donut 22 Special Edition

Ocena (5 z 5)

Bardzo dobry worek, wygodny i prosty, zwężenie u góry ułatwia dostęp do zaworów twina, materiały i wykonanie solidne, stosunek ceny do jakości bardzo przyzwoity.

Ocena (5 z 5)

Profesjonalne, extra, super zajefajne skrzydło do nurkowań technicznych z twinsetem. Miałem możliwość nurkowania w nim(kolor czerwony) Super trzyma trym i pozycję, jeden z najlepszych produktów ostatnich miesięcy na polskim rynku w sprzedaży sprzętu nurkowego.

Ocena (5 z 5)

Scubatech profesjonalną Polską firmą jest
sprzęt ich w głębinach zdaje wzorcowo test

produkty Tecline nigdy nie zawiodły mnie
sprawdzają się świetnie na akwenu dnie

opona 22 produktem roku 2012 odznaczona była
i w pełni na to wyróżnienie zasłużyła

skrzydło do twina specjalnie stworzone
wspaniałe wrażenia z użytkowania zapewnione

kształt nieregularny spore ma walory
które wprawią Was w dobre humory

dlatego polecam ten szpej każdemu nurkowi
zarówno profesjonaliście jak i amatorowi

Ocena (5 z 5)

Postaram się ocenić produkt kobiecym okiem.

Plusy:
- utrzymuje mnie zarówno na wodzie jak i na odpowiedniej głębokości :)
- pozwala zabrać ze sobą pod wodę tłina, stejdża i tonę innego szpeju
- wszystkie węże są na swoim miejscu i dodatkowo można dostosować ich długość
- wygodna/komfortowa konstrukcja (nie ściska kobiecego ciałka jak jacket)
- kosztuje mniej niż pierścionek z brylantem :)
- bez obawy można pożyczyć swojemu koledze nurkowi i nikt nie będzie się z niego śmiał

Minusy:
- kolor niestety standardowo grobowy, może ktoś w końcu wymyśli wersje bardziej kolorowe/kobiece - chociażby ze wstawkami - najlepiej różowymi :)
- nie ma silników rakietowych pozwalających po wyjściu z wody podlecieć pod wiatę i wciąż trzeba dźwigać te wszystkie ciężary - chociaż, pewnie to i plus, bo chcąc nie chcąc dba o naszą kondycję :)
- nazwa "pączek" jakoś nie pasuje do kobiety :)

Mimo tych minusów to na pewno tego szpeju nie można nazwać ?badziewiem?.

Ocena (5 z 5)

Skrzydło jest solidnie wykonane za tak małą cenę. Powietrze w worku rozkłada się idealnie na około co ułatwia wytrymowanie się i pływanie. Worek jest idealny dla osób które pływają turystycznie i potrzebny jest im twinset

Ocena (5 z 5)

Wreszcie po kilkunastu nurkach można coś powiedzieć o produkcie. Bardzo fajne sktrzydło, świetnie układają się węże, a po na pompowaniu nurek wystaje wysoko z wody. Produkt POLSKI, więc ewentualny serwis na miejscu. Cena przystępna- czego więcej chcieć. Zachęcam do zakupu niezdecydowanych...

Ocena (5 z 5)

Mając go na sobie pod wodą, śpiewam "motylem jestem"..., bo jest tak lekko i przyjemnie i bezproblemowo.

Przesiadłem się na skrzydło ze względu na pływalność i funkcjonalność i jest genialnie.
Pływalność mam idealną, jak chce spuścić gaz to spuszczam.
Bardzo dobrze sprawdza się podczas dłuższych nurkowań. Ci spece od projektowania bardzo dobrze wszystko rozmieścili, bo nie mam problemu ze znalezieniem zaworu czy innego elementu nawet pod wodą.

Luksus za małe pieniądze.

Ocena (5 z 5)

Zdecydowanie najlepsze skrzydło do zestawu 2x12 w jakim miałem okazję pływać. Bardzo przemyślana konstrukcja, dobre materiały i nienaganne wykończenie. Skrzydło jest niewielkich rozmiarów przy swojej pojemności. Górna część nie zasłania zaworów, dolna szeroka część pomaga nurkowi utrzymać wysoką pozycję na powierzchni wody. Spłuczka umieszczona w miejscu intuicyjnego sięgania ręką. Zero problemów ze zrzucaniem gazu - zarówno inflatorem jak i spłuczką. W zestawie dwa karbowane węże inflatora o różnych długościach. Zdecydowanie mogę polecić ten produkt.

Ocena (5 z 5)

Za naprawdę przyzwoite pieniądze można mieć konkretny techniczny worek. Używam go od prawie roku. Jest wytrzymały, ergonomiczny i intuicyjny w obsłudze. Inflator jest w pełni do spersonifikowania, od długości do kąta wychodzenia z worka, elastyczny wężyk zasilający nie zagina się przy prawym automacie. Spłuczka pod ręką nawet przy dwóch stage'ach. Niezależnie, czy założy się worek wyżej, czy niżej, można sięgnąć i szybko zakręcić wszystkie 3 gałki dzięki małej przestrzeni w górnej części worka. Po całkowitym napełnieniu nie uciska na bokach i nie wrzyna latarki oraz utrzymuje głowę wysoko nad wodą. Dzięki konstrukcji opony można szybko i wygodnie zmieniać pozycje, a w sytuacji nagłej potrzeby zrzutu gazu wystarczy zrobić to spłuczką. Generalnie używany w morzach, jeziorach, pod lodem, na wrakach, w jaskiniach nigdy nie zawiódł, a wręcz sprawował się znakomicie. Szczerze polecam!

Ocena (5 z 5)

Bardzo fajna oponka zaprojektowana i wykonana przez firmę TECLINE. Osobiście miałem okazję ją przetestować i powiem szczerze, że wrażenia są niesamowite. Idealnie trzyma trym pod wodą. Nie miałem także problemu z dosięgnięciem do inflatora czy spłuczki. Wszystkie te elementy umieszczone są "pod ręką". Dzięki zwężeniu oponki w górnej części nie ma także problemu z zakręcaniem zaworów. Potwierdzam bo osobiście próbowałem. Wielu moich znajomych nurków pływających na tym skrzydełku ma takie samo zdanie. Mocny solidny materiał, sprawia, że skrzydło to jest praktycznie niezniszczalne. Cena jak na produkt takiej jakości jest naprawdę niewielka. Jeżeli będę decydował się na jakiekolwiek nowe skrzydło, bez wątpienia będzie to ten model. Szczerze polecam !

Ocena (5 z 5)

Muszę przyznać po pierwszym nurkowaniu, że worek bardzo dobrze się sprawuje pod wodą. Wcześniej używałem do zestawu 2x12 skrzydło H Explorer 55. Worek ten był trochę za duży na taki twin, co przy dodatkowo maksymalnie podniesionych obejmach w stronę zaworów powodowało problem z dostępem do gałek. trzeba było najpierw wepchnąć pod nie nadmiar worka i potem kręcić. Po założeniu Donut'a problem z dostępem do gałek znika, pozostaje sporo wolnego miejsca na kręcenie i swobodny dostęp w grubych rękawicach. Inflator działa bez zarzutu i jego długość jak dla mnie optymalna (w zestawie do wyboru jest drugi wąż innej długości). Spłuczka z tyłu sama wpada w rękę, więc łatwo i szybko można wypuścić nadmiar powietrza zarówno inflatorem jak i spłuczką. Ułożenie (trym) pod wodą też bardzo dobre. Na powierzchni bez problemu można zdjąć zestaw, nawet z w miarę mocno nadmuchanym workiem.

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

Skrzydło TECLINE Donut 22 Special Edition

Skrzydło TECLINE Donut 22 Special Edition

Napisz opinię

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

PayPal

Dlaczego Divezone.pl?

Firma pracuje już od 1996 roku!
Z nami zakupy są bezpieczne

Ponad 18 lat doświadczenia w nurkowaniu
100% zadowolonych klientów

Ponad 5000 produktów na magazynie
Zawsze znajdziesz coś dla siebie :)