[an error occurred while processing this directive] TECLINE IST Szpulka z linką 50 m Boja Nurkowa | sklep nurkowy Divezone
IST Szpulka z linką i karabińczykiem 50 m
  • IST Szpulka z linką i karabińczykiem 50 m
  • IST Szpulka z linką i karabińczykiem 50 m
  • IST Szpulka z linką i karabińczykiem 50 m

IST Szpulka z linką i karabińczykiem 50 m

85,00 zł
access_time Dostępny w magazynie 2-5 dni
delivery_truck_speed Dostawa od 14,00 zł
Wybierz wariant
Ilość
access_time Dostępny w magazynie 2-5 dni
Jesteśmy pewni jakości sprzętu, który sprzedajemy i dlatego w naszym sklepie możesz zwrócić towar aż przez 30 dni od zakupu bez podania przyczyny! U nas kupujesz bezpiecznie!
(Towar nie może być używany)
Czytaj więcej
Każde zamówienie w koszyku, którego wartość przekracza 299 zł wyślemy do Ciebie zupełnie bezpłatnie. Kupuj już dziś.
(Dotyczy towarów wysyłanych na terenie Polski)

TECLINE IST Szpulka z linką i karabińczykiem 50 m – boja nurkowa pod kontrolą

TECLINE IST Szpulka z linką i karabińczykiem 50 m ułatwia wypuszczenie zestawu boja nurkowa z głębokości i porządkuje pracę z linką podczas wynurzania. To szpulka nurkowa o prostej konstrukcji, bez części mechanicznych, więc nie ma tu korby jak w kołowrotku i jest mniej elementów, które mogą zawieść pod wodą.

Przy takim akcesorium liczy się przewidywalność. Szpula nurkowa TECLINE dobrze sprawdza się wtedy, gdy trzeba sprawnie rozwinąć linkę, przypiąć sprzęt karabińczykiem i schować całość do kieszeni jacketu lub suchego skafandra.

TECLINE IST Szpulka z linką i karabińczykiem 50 m – najważniejsze cechy

TECLINE IST Szpulka z linką i karabińczykiem 50 m została pomyślana jako proste narzędzie do pracy z bojką na nurkowaniach rekreacyjnych i szkoleniowych. Taka szpulka do nurkowania nie zastępuje kołowrotka, ale w typowym użyciu z bojką dekompresyjną daje to, czego potrzeba najbardziej: mały rozmiar, prostą obsługę i małą awaryjność.

  • Linka 50 m – daje duży zapas przy pracy z bojką dekompresyjną i pozwala wygodnie wypuścić DSMB z większej głębokości.
  • Udźwig do 80 kg – linka zachowuje odpowiednią wytrzymałość przy codziennym użyciu, także gdy sprzęt pracuje pod obciążeniem podczas wynurzania.
  • Mosiężny podwójny karabińczyk z krętlikiem – ułatwia przypięcie szpulki i ogranicza skręcanie linki przy zwijaniu oraz rozwijaniu.
  • Brak części mechanicznych – prosta konstrukcja zmniejsza ryzyko zacięcia i jest łatwiejsza w obsłudze niż klasyczny kołowrotek.

Dla kogo ta szpulka nurkowa?

TECLINE IST Szpulka z linką i karabińczykiem 50 m ma sens, jeśli nurkujesz z bojką na wyjazdach, szkoleniach Deep Diver albo po prostu chcesz mieć zapasową szpulkę w kieszeni. Jeśli najczęściej wypuszczasz bojkę z umiarkowanej głębokości i cenisz prostotę, taka szpulka nurkowa spool będzie praktyczniejsza od większego kołowrotka.

Na bardzo głębokie nurkowania i tam, gdzie wygodniejsza jest praca korbą, lepszym wyborem bywa kołowrotek. Tutaj priorytetem jest prostota i kompaktowy format.

Specyfikacja

ParametrWartość
TypSzpulka nurkowa
Długość linki50 m
Udźwig linkido 80 kg
Karabińczykmosiężny, podwójny, z krętlikiem
Dostępne długości serii15 m, 30 m, 50 m

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

+ Do czego służy szpulka z linką 50 m?

Szpulka z linką o długości 50 m służy głównie do wypuszczania boi dekompresyjnej (DSMB) oraz oznaczania pozycji nurka pod wodą. Może być również wykorzystywana do prowadzenia lin w jaskiniach czy wrakach. Linka ma udźwig do 80 kg, a prosty mechanizm bez ruchomych części zapewnia niezawodność.

+ Co zawiera zestaw?

W zestawie znajduje się szpulka z linką 50 m oraz mosiężny podwójny karabińczyk z krętlikiem. Brak mechanicznych części ruchomych ułatwia obsługę i minimalizuje ryzyko awarii pod wodą.

+ Jak konserwować szpulkę po nurkowaniu?

Po nurkowaniu przepłucz szpulkę i karabińczyk w słodkiej wodzie, aby usunąć sól i piasek. Zostaw sprzęt do całkowitego wyschnięcia przed schowaniem.

TECLINE

Producent/inporter
Scubatech Sp. z o.o.
ul. Lubieszyńska 2
72-006 Mierzyn
POLAND
scubatech@scubatech.pl
Tel/fax +48 91 453 00 17


Instrukcja Bezpieczeństwa 

UWAGA: Nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa może sprowadzić szereg zagrożeń na użytkownika 

  1. Przeznaczenie produktu
    Produkt przeznaczony jest wyłącznie dla profesjonalnych nurków, posiadających odpowiednie uprawnienia oraz doświadczenie w obsłudze sprzętu nurkowego. Używanie produktu przez osoby niewykwalifikowane jest zabronione.

  2. Kwalifikacje użytkownika
    Użytkownik musi posiadać aktualne certyfikaty potwierdzające kompetencje nurkowe oraz znajomość zasad bezpiecznego nurkowania.

  3. Kontrola stanu technicznego

    • Przed każdym użyciem należy dokładnie sprawdzić stan techniczny produktu.
    • Nie używać produktu, jeśli wykazuje jakiekolwiek oznaki uszkodzenia, zużycia lub jeśli istnieją wątpliwości co do jego sprawności.
    • Wszelkie naprawy mogą być dokonywane wyłącznie przez autoryzowany serwis.
  4. Warunki użytkowania

    • Produkt należy stosować wyłącznie zgodnie z jego przeznaczeniem i w warunkach, do których został zaprojektowany.
    • Użytkownik powinien dostosować głębokość nurkowania, czas zanurzenia i inne czynniki operacyjne do swoich kwalifikacji, doświadczenia oraz stanu technicznego produktu.
    • Należy bezwzględnie przestrzegać zasad bezpiecznego nurkowania i unikać ryzykownych praktyk.
  5. Przygotowanie

    • Przed pierwszym użyciem produktu zaleca się odbycie szkolenia lub konsultacji z wykwalifikowanym instruktorem nurkowym.
    • Użytkownik powinien być zaznajomiony z zasadami działania produktu oraz znać procedury awaryjne związane z jego stosowaniem.
  6. Ostrzeżenia dotyczące użytkowania

    • Produkt nie może być używany w sytuacjach, które mogą stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia użytkownika.
    • Unikać kontaktu produktu z substancjami chemicznymi, wysoką temperaturą, promieniowaniem UV oraz innymi czynnikami mogącymi wpłynąć na jego funkcjonalność.
  7. Przechowywanie i konserwacja

    • Produkt należy przechowywać w suchym, chłodnym i zacienionym miejscu, z dala od substancji szkodliwych.
    • Regularna konserwacja produktu zgodnie z zaleceniami producenta jest obowiązkowa.
  8. Ograniczenie odpowiedzialności
    Producent i sprzedawca nie ponoszą odpowiedzialności za szkody wynikłe z niewłaściwego użytkowania produktu, braku konserwacji, użytkowania niezgodnego z przeznaczeniem lub użycia przez osoby nieposiadające odpowiednich kwalifikacji.

UWAGA: W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących bezpieczeństwa lub obsługi produktu należy niezwłocznie skontaktować się z autoryzowanym serwisem lub producentem.


* Produkt ten został wprowadzony do oferty przed dniem 13 grudnia 2024 r., tj. przed wejściem w życie dyrektywy Unii Europejskiej w sprawie ogólnego bezpieczeństwa produktów (GPSR).

chat Komentarze (0)
Oceń
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
=