• Wyprzedaż!
Produkt niedostępny do zamówienia
DIVESOFT Analizator He/O2 Set
  • DIVESOFT Analizator He/O2 Set

DIVESOFT Analizator He/O2 Set

Oceń
3 667,00 zł
Dostawa gratis
Opcje dostawy
Opcje dostawy ×
Płatność PayU / DotPay / Tpay / Przelew na konto
Inpost Kurierza darmo
Inpost Paczkomaty 24za darmo
Kurier DPDza darmo
Kurier GLSza darmo
Odbiór w sklepieza darmo
Za pobraniem
Kurier DPDza darmo
Kurier GLSza darmo
Odbiór w sklepieza darmo
Wybierz wariant
Ilość
Jesteśmy pewni jakości sprzętu, który sprzedajemy i dlatego w naszym sklepie możesz zwrócić towara aż przez 30 dni od zakupu bez podania przyczyny! U nas kupujesz bezpiecznie!
(Towar nie może być używany)
Chcemy, aby nasi klienci mieli dostęp do najlepszego sprzętu w najbardziej atrakcyjnych cenach. Dlatego oferujemy gwarancję najniższej ceny. Jeśli znajdziesz taki sam towar w dowolnym sklepie w Polsce i prześlesz nam do niego link, zwrócimy Ci różnicę w cenie zakupu. U nas kupujesz bezpiecznie!
Każde zamówienie w koszyku, którego wartość przekracza 299 zł wyślemy do Ciebie zupełnie bezpłatnie. Kupuj już dziś.
(Dotyczy towarów wysyłanych na terenie Polski)
Produkt wycofany ze sprzedaży. Niedostępny do zamówienia.

Kupując ten produkt masz zapewniony transport GRATIS!

Analizator He/O2 Divesoft - ZESTAW - 853 EUR

W zestawie:

  • Analizator He/O2 Divesoft
  • Restryktor przepływu
  • wężyk do podłączenia analizatora
  • zasilacz uniwersalny
  • woltomierz
  • omomierz
  • kable do woltomierza/omomierza
  • zapasowe o-ringi,
  • skrzyneczkę strom-case z wyściółką.

Analizator DIVESOFT przeznaczony jest przede wszystkim do sprawdzania składu sztucznych mieszanin oddechowych takich jak nitrox, trimix i heliox. Po podłączeniu analizatora do butli z mieszaniną oddechową na ekranie wyświetlany jest skład mieszaniny w postaci zawartości procentowej tlenu i helu.

Zasada działania

Do pomiaru zawartości tlenu wykorzystywana jest czujnik elektrochemiczny, taki sam jaki jest stosowany w wykorzystywanych przy nurkowaniu analizatorach tlenowych. Zawartość helu określana jest na podstawie pomiaru prędkości dźwięku rozchodzącego się a analizowanej mieszaninie.

 

Tryby wyświetlania

 

Podstawowy  

 

Po włączeniu analizator pracuje w trybie pomiaru O2/He wyświetlając wyniki w jednym z dwóch formatów.

W podstawowym formacie na wyświetlaczu pokazana jest zawartość helu i tlenu w oddzielnych wierszach, oraz temperatura, w której dokonano pomiaru.

Po rozpoczęciu pomiaru zawartość helu przez parę sekund może być wyświetlana w nawiasie kwadratowym (w podstawowym trybie wyświetlania). Oznacza to, że jest to wynik tymczasowy, o niższej dokładności. Gdy nawiasy znikną, wysiedlany jest ostateczny dokładny pomiar.

W przypadku błędu pomiaru, na przykład zbyt gwałtownego przepływu gazu przez wężyk, przez czas trwania błędu zawartość helu znika z wyświetlacza.

Rozszerzony

Po naciśnięciu przycisku MODE analizator wyświetla MOD dla zadanego ciśnienia parcjalnego (które również jest wyświetlane) oraz END jako procent głębokości dla powietrza.

Duże cyfry

Po kolejnym naciśnięciu przycisku MODE wyświetlacz przełącza się w tryb dużych cyfr. Dużymi cyframi wyświetlana jest jedynie zawartość tlenu i helu.

< regulować. można podświetlenia>

Monitorowanie mieszania ciągłego

Analizator posiada funkcję monitorowania mieszania ciągłego. W trybie tym można ustawić dolne i górne granice zawartości tlenu i helu. Analizator wtedy mierzy ciągle zawartość tych gazów i gdy któryś z ustawionych limitów zostaje przekroczony, analizator wydaje dźwięk ostrzegawczy. Tryb ten stosuje się gdy analizator używany jest jako element zabezpieczający podczas nabijania butli metodą mieszania ciągłego,  kiedy to wada urządzenia mieszającego może spowodować wzrost stężenia tlenu co może doprowadzić do zapalenia się lub eksplozji-sprężarki.   
chat Komentarze (0)
Oceń