Wycofany ze sprzedaży - brak możliwości zamówienia Bestseller Dostawa gratis

DIVESOFT Analizator tlenowo-helowy

2 554,00 zł

Darmowa wysyłka

GWARANCJA SATYSFAKCJI DIVEZONE.PL
  • ✔  30 dni na zwrot towaru
  • ✔  Gwarancja najniższej ceny
  • ✔  Gwarancja darmowej dostawy od 299,-
Chcesz więcej informacji? Zapytaj nas!
56 307 03 03 ( 4 linie )    wyślij email

Opis Cechy

Produkt wycofany ze sprzedaży. Niedostępny do zamówienia

Kupując ten produkt masz zapewniony transport GRATIS!

Analizator He/O2 Divesoft - 594 EUR

Analizator DIVESOFT przeznaczony jest przede wszystkim do sprawdzania składu sztucznych mieszanin oddechowych takich jak nitrox, trimix i heliox. Po podłączeniu analizatora do butli z mieszaniną oddechową na ekranie wyświetlany jest skład mieszaniny w postaci zawartości procentowej tlenu i helu.

Zasada działania

Do pomiaru zawartości tlenu wykorzystywana jest czujnik elektrochemiczny, taki sam jaki jest stosowany w wykorzystywanych przy nurkowaniu analizatorach tlenowych. Zawartość helu określana jest na podstawie pomiaru prędkości dźwięku rozchodzącego się a analizowanej mieszaninie.

 

Tryby wyświetlania

 

Podstawowy  

 

Po włączeniu analizator pracuje w trybie pomiaru O2/He wyświetlając wyniki w jednym z dwóch formatów.

W podstawowym formacie na wyświetlaczu pokazana jest zawartość helu i tlenu w oddzielnych wierszach, oraz temperatura, w której dokonano pomiaru.

Po rozpoczęciu pomiaru zawartość helu przez parę sekund może być wyświetlana w nawiasie kwadratowym (w podstawowym trybie wyświetlania). Oznacza to, że jest to wynik tymczasowy, o niższej dokładności. Gdy nawiasy znikną, wysiedlany jest ostateczny dokładny pomiar.

W przypadku błędu pomiaru, na przykład zbyt gwałtownego przepływu gazu przez wężyk, przez czas trwania błędu zawartość helu znika z wyświetlacza.

Rozszerzony

Po naciśnięciu przycisku MODE analizator wyświetla MOD dla zadanego ciśnienia parcjalnego (które również jest wyświetlane) oraz END jako procent głębokości dla powietrza.

Duże cyfry

Po kolejnym naciśnięciu przycisku MODE wyświetlacz przełącza się w tryb dużych cyfr. Dużymi cyframi wyświetlana jest jedynie zawartość tlenu i helu.

< regulować. można podświetlenia>

Monitorowanie mieszania ciągłego

Analizator posiada funkcję monitorowania mieszania ciągłego. W trybie tym można ustawić dolne i górne granice zawartości tlenu i helu. Analizator wtedy mierzy ciągle zawartość tych gazów i gdy któryś z ustawionych limitów zostaje przekroczony, analizator wydaje dźwięk ostrzegawczy. Tryb ten stosuje się gdy analizator używany jest jako element zabezpieczający podczas nabijania butli metodą mieszania ciągłego,  kiedy to wada urządzenia mieszającego może spowodować wzrost stężenia tlenu co może doprowadzić do zapalenia się lub eksplozji-sprężarki.   

Opinie DIVESOFT Analizator tlenowo-helowy

Ocena (5 z 5)

Fajne urządzenie. Cena niemała ale sprzęt wysokiej klasy. Dokładna analiza i 3 punktowa kalibracja. Czytelny wyświetlacz i porządna aluminiowa obudowa. Możliwość używania przy miksie ciągłym to duża zaleta.

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

DIVESOFT Analizator tlenowo-helowy

DIVESOFT Analizator tlenowo-helowy

Napisz opinię

PayPal

Dlaczego Divezone.pl?

Firma pracuje już od 1996 roku!
Z nami zakupy są bezpieczne

Ponad 18 lat doświadczenia w nurkowaniu
100% zadowolonych klientów

Ponad 5000 produktów na magazynie
Zawsze znajdziesz coś dla siebie :)