- -60%

[an error occurred while processing this directive]
Najniższa cena w ciągu 30 dni przed obniżką: 1 208,00 zł -60%
Zestawienie tych materiałów zapewnia najlepsze właściwości termiczne nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Panele dystansujące 3D mesh tworzą przestrzeń w okolicach brzucha i klatki piersiowej, które zachowuje się jak komora powietrzna. Komora ta dodatkowo izoluje ciało nurka przed wychłodzeniem w trakcie nurkowania. Kombinezon w połączeniu z kurtką Flex 360 tworzy doskonały ocieplacz pod suchy skafander, który doskonale spisze się podczas długich i głębokich nurkowań oraz w zimnej wodzie.

XS,S,SL,M,ML,MLL,LS,L,LL,LLL,XLS,XL,XLL,XXLS,XXL,XXXL

Kombinezon SANTI Flex 360 Męski to ocieplacz pod skafander suchy wykonany z połączenia materiałów: nogi z Flex 360, plecy z polaru o gramaturze 300 g/m², przód z Flex 190 z wypełnieniem 3D mesh. Gramatura materiału wynosi 180 g/m² i 360 g/m². Posiada 4 kieszenie (2 boczne, 2 tylne), dwustronny suwak z przodu oraz wyjście na kabel do systemu grzewczego w bocznej kieszeni. Konstrukcja bez rękawów zapewnia pełną swobodę ruchów.
Kombinezon SANTI Flex 360 Męski jest uniwersalnym ocieплaczem przeznaczonym do stosowania pod skafandrami suchymi różnych producentów. Najlepiej sprawdza się pod skafandrami SANTI, ale można go używać z innymi modelami. Ważne jest odpowiednie dobranie rozmiaru, aby ocieplacz nie ograniczał ruchów ani nie tworzył nadmiernych fałd wewnątrz skafandra.
Kombinezon dostępny jest w 16 rozmiarach standardowych: XS, S, SL, M, ML, MLL, LS, L, LL, LLL, XLS, XL, XLL, XXLS, XXL, XXXL. Wybierz rozmiar odpowiadający Twojemu skafandrowi suchemu lub o jeden mniejszy - ocieplacz powinien przylegać do ciała, ale nie krępować ruchów. Oznaczenie "L" w rozmiarze (np. SL, ML) oznacza wydłużone nogawki. Sprawdź tabelę rozmiarów producenta lub skonsultuj się ze sklepem.
Przed praniem koniecznie usuń panele umieszczone za dwoma zamkami na klatce piersiowej - to kluczowe dla uniknięcia ich uszkodzenia. Kombinezon można prać w pralce w temperaturze maksymalnie 30°C, używając delikatnego programu. Nie używaj zmiękczaczy ani wybielaczy. Po nurkowaniu wypłucz ocieplacz w czystej wodzie, aby usunąć sól i zanieczyszczenia, następnie wysusz w przewiewnym miejscu z dala od bezpośredniego źródła ciepła.
Tak, kombinezon zapewnia bardzo dobrą izolację termiczną dzięki połączeniu materiałów o wysokiej gramaturze (do 360 g/m²) oraz paneli dystansujących 3D mesh, które tworzą komorę powietrzną w okolicach brzucha i klatki piersiowej. Konstrukcja sprawdza się w ekstremalnych warunkach i podczas długich, głębokich nurkowań. Możliwość podłączenia systemu grzewczego dodatkowo zwiększa komfort w najzimniejszych wodach.
Brak rękawów w górnej części kombinezonu to przemyślane rozwiązanie, które koncentruje ocieplenie na kluczowych partiach ciała - tułowiu i nogach - gdzie utrata ciepła jest największa. Jednocześnie zapewnia pełną swobodę ruchów ramion, ułatwia zakładanie i zdejmowanie ocieplacza oraz eliminuje nadmierną ilość materiału w rękawach skafandra, co poprawia komfort nurkowania.
Tak, kombinezon posiada rzep do mocowania z kurtką Flex 360, co pozwala stworzyć kompletny, dwuczęściowy system ocieplający pod skafander suchy. Takie rozwiązanie daje większą elastyczność - możesz używać samego kombinezonu w cieplejszej wodzie lub zestawu kompletnego w ekstremalnych warunkach.
Panele 3D mesh na przedzie kombinezonu to dystansująca warstwa, która tworzy komorę powietrzną między skafandrem a ciałem. Powietrze to działa jak dodatkowa izolacja termiczna, szczególnie chroniąc brzuch i klatkę piersiową przed utratą ciepła. Panele są zamocowane za dwoma zamkami i można je wyjąć przed praniem.
Kombinezon wyposażono w 4 praktyczne kieszenie: 2 boczne i 2 tylne. Kieszenie boczne służą do przechowywania drobnych przedmiotów, a jedna z nich ma specjalne wyjście na kabel systemu grzewczego. Kieszenie tylne zwiększają funkcjonalność ocieplacza. Wszystkie kieszenie pozostają dostępne po założeniu skafandra suchego.
Kombinezon posiada dedykowane wyjście na kabel systemu grzewczego umieszczone w bocznej kieszeni, co umożliwia łatwe podłączenie aktywnego ogrzewania elektrycznego. To rozwiązanie sprawdza się podczas długich nurkowań technicznych, w wodach lodowatych lub pod lodem, gdzie pasywna izolacja może być niewystarczająca. Kabel prowadzony jest w sposób niekrępujący ruchów.
W przeciwieństwie do jednolitych ocieplaczy polarowych, Flex 360 wykorzystuje różne materiały w różnych strefach ciała: grubszy polar 300 g/m² na plecach, Flex 360 na nogach i Flex 190 z 3D mesh z przodu. To zapewnia lepszą izolację termiczną przy zachowaniu elastyczności. Konstrukcja bez rękawów eliminuje nadmiar materiału, a panele 3D mesh tworzą dodatkową warstwę izolacyjną niedostępną w klasycznych polarach.
Producent:
Santi sp. z o.o.
ul. Tadeusza Wendy 7/9
81-341 Gdynia
Poland
biuro@santidiving.com
tel: +48 881 099 111
UWAGA: Nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa może sprowadzić szereg zagrożeń na użytkownika
Przeznaczenie produktu
Produkt przeznaczony jest wyłącznie dla profesjonalnych nurków, posiadających odpowiednie uprawnienia oraz doświadczenie w obsłudze sprzętu nurkowego. Używanie produktu przez osoby niewykwalifikowane jest zabronione.
Kwalifikacje użytkownika
Użytkownik musi posiadać aktualne certyfikaty potwierdzające kompetencje nurkowe oraz znajomość zasad bezpiecznego nurkowania.
Kontrola stanu technicznego
Warunki użytkowania
Przygotowanie
Ostrzeżenia dotyczące użytkowania
Przechowywanie i konserwacja
Ograniczenie odpowiedzialności
Producent i sprzedawca nie ponoszą odpowiedzialności za szkody wynikłe z niewłaściwego użytkowania produktu, braku konserwacji, użytkowania niezgodnego z przeznaczeniem lub użycia przez osoby nieposiadające odpowiednich kwalifikacji.
UWAGA: W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących bezpieczeństwa lub obsługi produktu należy niezwłocznie skontaktować się z autoryzowanym serwisem lub producentem.
* Produkt ten został wprowadzony do oferty przed dniem 13 grudnia 2024 r., tj. przed wejściem w życie dyrektywy Unii Europejskiej w sprawie ogólnego bezpieczeństwa produktów (GPSR).