• -15%
MARES Genius
 • MARES Genius
 • MARES Genius

MARES Genius

3 924,67 zł
3 335,97 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed obniżką: 3 667,75 zł -9%

access_time Dostępny w magazynie 2-5 dni
DARMOWA WYSYŁKA
Opcje dostawy
Opcje dostawy ×
Płatność PayU / DotPay / Tpay / Przelew na konto
Inpost Kurierza darmo
Inpost Paczkomaty 24za darmo
Kurier DPDza darmo
Kurier GLSza darmo
Odbiór w sklepieza darmo
Za pobraniem
Kurier DPDza darmo
Kurier GLSza darmo
Odbiór w sklepieza darmo
Wybierz wariant
Ilość
access_time Dostępny w magazynie 2-5 dni
Jesteśmy pewni jakości sprzętu, który sprzedajemy i dlatego w naszym sklepie możesz zwrócić towar aż przez 30 dni od zakupu bez podania przyczyny! U nas kupujesz bezpiecznie!
(Towar nie może być używany)
Czytaj więcej
Każde zamówienie w koszyku, którego wartość przekracza 299 zł wyślemy do Ciebie zupełnie bezpłatnie. Kupuj już dziś.
(Dotyczy towarów wysyłanych na terenie Polski)

MARES Genius - komputer nurkowy

Idealny dla nurków technicznych, często używających mieszanek odddechowych jak np. Trimix i Nitrox i przełączających się między nimi podczas nurkowania.

Mares Genius pozwala zoptymalizować czas dekompresji i czas na dnie w zależności od pozostałej ilości gazu. Możliwość dostosowania dekompresji w zależności od faktycznie użytych gazów jest wielką zaletą poprawiającą bezpieczeństwo. Kolorowy wyświetlacz jest dobrze widoczny w każdych warunkach, a menu jest intuicyjne i łatwe w obsłudze dzięki 4 dużym przyciskom.

Dzięki możliwości odbioru danych ąz 5 transmiterów umożliwia efektywne zarządzanie dostępnym w butlach gazem, optymalizując zarówno czas na dnie, jak i dekompresję w zależności od pozostałego gazu.

Komputer Genius wykorzystuje nowy algorytm dekompresji ZH-L16C z 16 gradientami prędkości wynurzania zróżnicowanej w zależności od wysokości n.p.m. i możliwością modyfikacji współczynnika gradientu w celu zarządzania kształtem krzywej dekompresji zgodnie z własnymi upodobaniami. Wśród różnych parametrów, które można modyfikować, jest możliwość wyboru lub pominięcia przystanków dekompresyjnych w celu ograniczenia powstawania mikropęcherzyków. Wśród różnych menu znajduje się jedno z wykresem słupkowym, co pozwala na natychmiastową świadomość poziomu nasycenia azotem.

Kolorowy, podświetlany wyświetlacz o przekątnej 2,7 cala wykonany jest z odpornego na zarysowania hartowanego szkła mineralnego, a 4 przyciski są łatwo dostępne nawet w wodoodpornych rękawiczkach. Trzy poziome strefy do wyświetlania danych, z możliwością wyboru dwóch pasm, aby pokazać to, co jest na pierwszym planie.

Rozdzielczość QVGA 320 x 240 z 256000 kolorami i jasność 420 cd/m2.

Dostępne są 2 tryby do wyboru: Dive i Gauge - Bottom Timer, dzięki czemu idealnie nadaje się jako narzędzie zapasowe we wszystkich sytuacjach.

W trybie Dive, Mares Genius obsługuje nurkowanie Trimix i Nitrox z tlenem od 21% do 99% i pokazuje wszystkie dane niezbędne do nurkowania, takie jak różne głębokości (bieżąca, średnia i maksymalna), czas w minutach i sekundach, temperatury i wykonuje wszystkie obliczenia dekompresyjne.

Podczas nurkowania możesz zarządzać maksymalnie 5 różnymi mieszankami, aby zoptymalizować zarówno czas dekompresji, jak i czas nurkowania.

Komputer Genius jest w stanie przeliczyć czasy dekompresji pod wodą w przypadku problemów z jednym lub kilkoma butlami kiedy ​​niektóre z nich nie są używane lub konieczne jest przejście na gaz już używany.

Tryb zmiany gazu jest predykcyjny, tj. gdy zbliża się wysokość zmiany gazu, komputer Mares Genius sygnalizuje możliwość zmiany gazu. Za pomocą opcjonalnych sond wysokociśnieniowych, po wprowadzeniu objętości poszczególnych butli, można monitorować nie tylko pasek, ale także rzeczywiste zużycie w litrach w celu optymalizacji dopływu gazu, a tym samym również czasu dna i dekompresji . Po wybraniu mieszanki, którą oddychasz, wyświetlacz pokazuje zarówno ciśnienie parcjalne O2 jak i maksymalną głębokość roboczą - MOD.

Dostępna jest również funkcja kompasu, która wskazuje północ magnetyczną. Jeśli potrzebujesz nurkować na wysokości, dla wysokości do 3700 m, komputer nurkowy Mares Genius umożliwia ustawienie wysokości i automatycznie oblicza dekompresję. W celu lepszego dostosowania dostępne są alarmy dźwiękowe i wizualne, które można włączać i wyłączać zgodnie z potrzebami.

Miernik głębokości — tryb czasu dennego dostarcza wszystkich danych o ciśnieniu, jeśli masz podłączone sondy, a oprócz zwykłych danych standardowych także kompas, średnią głębokość i stoper, które można zresetować.

Na powierzchni tryb Planner umożliwia wirtualną symulację dekompresji pierwszego nurkowania, a po ustawieniu przerwy na powierzchni, drugiego itd., za każdym razem kontynuując ustawianie przerwy na powierzchni.

Mares Genius może być podłączony do smartfonów z systemem Android lub iPhone'ów przez Bluelink Pro lub przez opcjonalny interfejs USB Dive Link 2 do komputerów Mac i PC.

Zasilanie to akumulator 18650, umożliwia do 40 godzin w trybie nurkowania przy użyciu dużego, kolorowego wyświetlacza, podświetlenia i bezprzewodowego połączenia z transmiterem.

 

Dane techniczne komputera Mares Genius:

 • Oprogramowanie: algorytm ZH-L16C 16 ze współczynnikiem gradientu
 • Liczba gazów do wyboru: 5
 • Obsługa transmitera: tak, do max 5 (opcjonalne)
 • Trimix: tak
 • Nitrox: tak, 21-99% O2
 • Tryby: Scuba, Gauge
 • Maksymalna głębokość: 150m
 • Kompensacja wysokości: ręczna
 • Alarmy: do wyboru Audio/Wideo
 • Interfejs: opcjonalny
 • Pamięć (log): 1000 godzin z próbkowaniem co 5".
 • Wyświetlacz: kolorowy wyświetlacz LCD 2,7 cala
 • Bateria: akumulator 18650, starcza do 40 nurkowań"
MARES
Typ wyświetlacza
Kolorowy
Typ baterii
CR2450
Max. głębokość
150 m
Język menu
angielski
Algorytm
Buhlmann ZHL-16C
Podświetlenie
Tak
Kabel USB
dostępny osobno
Kolor
czzarny/biały
Obsługa nadajnika
Tak
Interfejs w zestawie
Nie
Nadajnik w zestawie
Nie
Wielkość
Duży

Zobacz także

chat Komentarze (0)
Oceń
Na razie nie dodano żadnej recenzji.
=