Bestseller Dostawa gratis

POSEIDON Cyklon 5000 + Octopus Cyklon

2 928,00 zł

Darmowa wysyłka

GWARANCJA SATYSFAKCJI DIVEZONE.PL
  • ✔  30 dni na zwrot towaru
  • ✔  Gwarancja najniższej ceny
  • ✔  Gwarancja darmowej dostawy od 299,-
Chcesz więcej informacji? Zapytaj nas!
56 307 03 03 ( 4 linie )    wyślij email

Opis Cechy

POSEIDON Cyklon 5000 + Octopus Cyklon - automat oddechowy

POSEIDON Cyklon 5000 to prawdziwy "koń pociągowy" - lekki, niezawodny automat dostarczający nurkowi dokładnie tyle czynnika oddechowego ile potrzebuje, nawet przy wykonywaniu ciężkiej pracy pod wodą. Dysza wydechowa znajduje się z boku, co zapobiega ograniczaniu widoczności przy wydechu. Cyklon 5000 może być podawany z lewej i z prawej strony bez względu na pozycję w wodzie.

Zestaw składa się z:

  • 1. i 2. stopień POSEIDON Cyklon 5000
  • Octopus Cyklon

Dane techniczne automatu Poseidnon Cyklon 5000:

Approved to depth (m/f)50/165
IP(bar/psi)12/174
AirYes
Nitrox 50%n/a
Oxygen 99,95%n/a
Trimixn/a
Working pressure 300 barYes
Anti-Freeze protectionAccessory
O-ringsNitril
US Navy TestedYes
Oxygen Approved (EN738-1)n/a
NORSOK approvedn/a
EN250 approved (cold water)Yes
CE Cold water approvedYes
24 month warrantyYes

2nd stage Cyklon 5000, black
ColorBlack
MaterialASA
 Stainless steel
 Brass
Weight (g/lb)200/0.44
Volume (ml/cuin)60/3.66
TechniqueDownstream
Flowrate (l/cuft permin)1250/44
Oxygen cleanedn/a
Servoassistedn/a

Opinie POSEIDON Cyklon 5000 + Octopus Cyklon

Ocena (5 z 5)

Automat który niestety i "stety" stał się legendą.

Piszę niestety bo dlaczego stety to oczywiście nie trzeba tłumaczyć - niezawodna konstrukcja, prostota wykonania oraz przez wielu podziwiany oryginalny design uczyniły Cyklona 5000 flagowym produktem firmy Poseidon. Specyfika podawania powietrza uwielbiona przez wielu i idealnie nadająca się do głębokich nurków. Niekwestionowana elastyczność automatu który dobrze wyregulowany nie potrzebuje żadnych dodatkowych "ręcznych" malutkich regulacji. Cyklon 5000 to jednocześnie sprzęt który został wykonany w bardzo solidny sposób, zastosowane materiał i schemat konstrukcyjny czynią go odpornym na prawie wszystkie możliwe zdarzenia losowe takie jak upuszczenie itp. dodatkowo na 1 stopień automatu można założyc "grzybek " wypełniony płynem zapobiegającym dodatkowo zamarzaniu automatu ( co w moim odczuciu i tak już nie jest potrzebne ale czasami lepiej dmuchać na zimne). Należy pamiętać, że Poseidony zostały docenione przez najbardziej wymagającą grupę nurków tj. nurków wrakowych, którzy często oprócz niezawodności automatu pod wodą potrzebuję także odpowiedniego podawania powietrza, niekiedy wysiłek wkładany w penetracje wraku wymaga aby automat w odpowiedni specyficzny sposób delikatnie wstrzeliwał nam powietrze do ust - to właśnie zapewnie specyfika Cyklona 5000.Kolejnym argumentem stojącym za Poseidonem jest fakt, że przez bardzo długi czas korzystała z niego nasza (i nie tylko nasza! ) armia. Sam osobiście używam tego automatu i jestem z niego mega zadowolony i na pewno jeszcze długo będę.

A Jeśli chodzi o to dlaczego stał sie "niestety" legendą? Otóż niektórzy twierdzą, że jak coś staje sie legendarne to oznacza, że przestaje być praktyczne co jest niesamowicie wielkim błędem i na pewno nieporozumieniem w przypadku Cyklona 5000.Legendarność tego automatu jest wypracowana wieloma dekadami niezawodnej pracy i zadowoleniem rzeszy nurków i w ten sposób powinna być postrzegana. Tym którzy nie mieli przyjemności spróbować nurkowania z tym automatem - gorąco polecam. Tym którzy z nim nurkują - gratuluje świetnego wyboru :)
pozdrawiam i polecam!

Ocena (5 z 5)

Bardzo znany automat przede wszystkim ze względu na jego możliwości - można oddychać z niego z dowolnej strony bez zastanowienia i zawsze poda powietrze tak samo. Na zakup tego automatu zdecydowałem się przy przeglądaniu filmów i zdjęć nurków technicznych - dzięki możliwości wkładania automatu z dowolnej strony, montowany on jest w stagea'ch, twinsetach czy większej ilości butli. Bez względu na ilość miejsca automat gdzieś się znajdzie i będzie w każdej chwili gotowy. Wykończenia metalowe zapewniają trwałość przyrządu, o samej fimie wiele nie trzeba wspominać, bo każdy ją raczej zna i wie że sprzęt mają godny polecenia i stosowany od lat.

Ocena (5 z 5)

Automat znany i ceniony praktycznie prez wszystkich nurków na całym świecie. Jego nie trzeba polecać !!

Ocena (5 z 5)

Tego automatu nie trzeba polecać - jest to bardzo wydajna konstrukcja sprzedawana w niezmieniony sposób od wielu lat - prawdziwy koń roboczy który zawsze poda tyle czynnika oddechowego ile będziesz potrzebował. Mercedes wśród automatów.

Ocena (5 z 5)

Dobry automat, ciekawą jego cechą jak chyba we wszystkich Posejdonach jest to że wydychane powietrze wydostaje się bokiem nie przesłaniając pola widzenia nurka. Jeden mankament to to, że II stopień czasem "kopie", ale może dostałem źle serwisowany egzemplarz.

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

POSEIDON Cyklon 5000 + Octopus Cyklon

POSEIDON Cyklon 5000 + Octopus Cyklon

Napisz opinię

PayPal

Dlaczego Divezone.pl?

Firma pracuje już od 1996 roku!
Z nami zakupy są bezpieczne

Ponad 18 lat doświadczenia w nurkowaniu
100% zadowolonych klientów

Ponad 5000 produktów na magazynie
Zawsze znajdziesz coś dla siebie :)